Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.32 (38) 2006. gada 16. augusts
            

Desmit metru līdz miljoniem

 

Īstenojot vienas pieturas aģentūras principu klientu apkalpošanā, pagājušajā nedēļā tika atklāta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) jaunā klientu apkalpošanas zāle LIAA ēkā Rīgā, Pērses ielā 2. Tādējādi uzņēmējiem un citiem interesentiem ir radītas iespējas vienuviet saņemt informāciju gan par investīciju projektiem, gan ārējo tirdzniecību veicinošiem pasākumiem, kā arī Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu, ciktāl to realizē LIAA. Arī tad, ja uzņēmēju interesējošā informācija būs ārpus LIAA kompetences robežas, klientu apkalpošanas zāles speciālisti sniegs palīdzību un norādes, kur tieši meklēt nepieciešamās ziņas.

 

01.JPG (24359 bytes)
Ekonomikas ministrs Aigars Štokenbergs un LIAA direktors Andris Ozols, atklājot informācijas norādi pie LIAA.
Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

 

"Arvien vairāk ir uzņēmēju, kuri meklē sadarbības partnerus un biznesa attīstības iespējas ārvalstīs."

Visa informācija - vienuviet

"Laužot stereotipu par valsts iestāžu zemo efektivitāti informācijas sniegšanā, LIAA Klientu apkalpošanas nodaļa veidota kā uzņēmējiem draudzīga vieta, kurā laipni, profesionāli un pieredzējuši konsultanti sniegs daudzpusīgu informāciju un ātri atbildēs uz visdažādākajiem jautājumiem," Klientu apkalpošanas nodaļas atklāšanas pasākumā norādīja LIAA direktors Andris Ozols.

Izmēģinājuma režīmā jaunā klientu zāle darbojas jau pusgadu, un šajā laikā pie LIAA speciālistiem pēc konsultācijām vērsušies jau vairāki tūkstoši uzņēmēju, liecina LIAA apkopotā informācija. Kopumā- gan klātienē, gan telefoniski, gan pa e-pastu- sniegtas 4850 konsultācijas.

LIAA paredz, ka uzņēmēju interese par dažādām valsts atbalsta iespējām tikai vērsīsies plašumā, jo arvien vairāk komersantu meklē sadarbības partnerus un biznesa attīstības iespējas ārvalstīs. Taču lielāko informācijas pieprasījumu LIAA paredz saistībā ar LIAA administrētajām valsts atbalsta programmām uzņēmējiem Eiropas Savienības naudas apguves posmā no 2007. līdz 2013.gadam. Turpmāk arī projektu pieņemšana valsts atbalsta programmās notiks LIAA pirmā stāva telpās iepretim jaunajai klientu apkalpošanās zālei, nevis aģentūras 2.stāvā, kā tas bija līdz šim.

 

Norāde uz miljoniem

Līdz ar LIAA jauno klientu apkalpošanās zāli pie LIAA ēkas tika atklāta arī informatīva norāde, kurā atveidoti virzienu rādītāji uz pasaules lielākajām biznesa pilsētām. Londona, Ņujorka, Brisele, Maskava, Pekina- tie ir simtu un tūkstošu kilometru attālumi. Līdz LIAA- 10 metru. Kā atklāšanas pasākumā norādīja Latvijas Biznesa konsultāciju asociācijas prezidents Andris Deniņš, tā ir norāde ne tikai uz valsts iestādi, kur iespējams saņemt informāciju, bet arī norāde uz iespējām apgūt miljonus, kas tik ļoti nepieciešami Latvijas uzņēmējdarbības attīstībai.

 

Liena Pilsētniece, "KV"

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas