Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.32 (38) 2006. gada 16. augusts
            

Jaunie informātikas speciālisti pasaules olimpiādē

 

No 13. līdz 20. augustam Meksikas pilsētā Meridā notiks 18.pasaules skolēnu informātikas olimpiāde IOI2006, informē "IS Cluster" izpilddirektore Lilita Sparane.

Latvijas valstsvienību sacensībās pārstāvēs četri jaunieši: Sergejs Beļajevs (Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas absolvents, tagad LU datorzinātņu programmas 1.kursa students), Pāvels Cupikovs (Rīgas privātās pamatskolas "Maksima" 9.klases skolnieks), Gints Gailītis un Igors Stepanovs (abi Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolventi, tagad LU datorzinātņu programmas 1.kursa studenti). Komandas vadītāji ir Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors, Rīgas Informācijas tehnoloģijas institūta mācību direktors Māris Vītiņš un LU Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis.

Latvijas jaunie datorspeciālisti pasaules informātikas olimpiādēs piedalās kopš 1992. gada, un kopumā ir izcīnījuši 42 medaļas, tajā skaitā četras zelta godalgas, 13 sudraba un 25 bronzas godalgas.

Latvijas izaugsmē un sasniegumos ir patiesi ieinteresēta informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozare. Tā atbalsta un finansē gan nacionālo olimpiādi, gan apmaksā ceļa izdevumus uz starptautiskajām olimpiādēm. Šogad pusi no ceļa izdevumiem uz Meksiku sedz valsts, otru pusi (aptuveni Ls3000)- nozare: Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Informācijas sistēmu klasteris. Tas ir lielisks sociālās partnerības piemērs.

Kā informē rīkotāji, sacensībām ir reģistrēti 296 dalībnieki no 75 valstīm. http://www.ioi2006.org

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas