Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.39 (45) 2006. gada 4. oktobris
            

Nākamgad neapliekamais minimums būs 50 latu

Finanšu ministrija (FM) ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumu grozījumu projektu par iedzīvotāju ienākuma neapliekamā minimuma palielināšanu, ko plānots piemērot no nākamā gada. Grozījumu projekts 28.septembrī Valsts sekretāru sanāksmē ir izsludināts saskaņošanai ministrijās. Noteikumu projekts paredz paaugstināt iedzīvotāju ienākuma neapliekamo minimumu līdz 50 latiem mēnesī līdzšinējo 32 latu vietā, bet nodokļa atvieglojumu par apgādājamajiem palielināt līdz 35 latiem mēnesī (pašreiz - 22 lati).

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu tīrais samazinājums uz nākamo gadu tiek lēsts 62,9 miljonu latu apmērā, bet, ņemot vērā to, ka ar
2007.gada 1.janvāri tiek plānots paaugstināt arī minimālo algu līdz 120 latiem, kopējais IIN ieņēmumu samazinājums prognozējams 44,5 miljonu latu apjomā.

IIN ieņēmumu samazinājums daļēji tiks kompensēts ar pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļu ieņēmumu palielinājumu. Taču par IIN ieņēmumu samazinājumu kompensējošiem pasākumiem būs nepieciešams lemt, izskatot nākamā gada valsts budžeta likumprojektu.

FM informācija

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas