Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.39 (45) 2006. gada 4. oktobris
            

Drošas darbavietas seminārus apmeklē MVU pārstāvji

Latvijā noslēgusies Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras un Valsts darba inspekcijas (VDI) kampaņa mazajiem un vidējiem uzņēmumiem "Drošas darbavietas iniciatīva", kurā seminārus Rīga, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī un Ventspilī apmeklēja 375 mazo un vidējo uzņēmumu vadītāji un darba aizsardzības speciālisti, kā arī tika izplatīti vairāk nekā 5000 informatīvo materiālu par darba drošību un veselības aizsardzību.

VDI rīkoto akciju vēstījums bija - droša un veselībai nekaitīga darba vide garantē augstāku darba ražīgumu un veiksmīgāku uzņēmējdarbību. "Diemžēl joprojām sastopamies ar darba devējiem, kuriem šie vārdi neko neizsaka, un, darba drošībai nepievēršot pietiekami lielu uzmanību, notiek nelaimes gadījumi," uzsver inspekcijas direktore Rita Elce.

Kā liecina VDI statistika, laikā no 2006.gada 1.janvāra līdz 22.septembrim darbavietās gājis bojā 41 darbinieks un 205 darbinieki guvuši smagas traumas.

Bezmaksas semināros uzstājās lektori no Labklājības ministrijas, Darba un vides veselības institūta un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Eiropas Informācijas centra, par savu sekmīgo praksi darba drošībā stāstīja arī paši uzņēmēji un darba aizsardzības speciālisti.

Semināros visvairāk pārstāvju bija no būvniecības, mazumtirdzniecības, veselības un sociālās aprūpes, apstrādes rūpniecības un izglītības nozarēm. Vidējais darbinieku skaits šajos uzņēmumos svārstās no 15 līdz 50 cilvēkiem.

VDI informācija

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas