Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.1 (57) 2007. gada 3. janvāris
            

Pēc kursiem dabū darbu pusgada laikā

 

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) Eiropas Sociālā fonda nacionālās programmas "Darba tirgus pētījumi" projekta ietvaros no 2006.gada jūnija līdz oktobrim veica pētījumu par bezdarbnieku darbiekārtošanos pēc iesaistīšanas pasākumos konkurētspējas paaugstināšanai.

Gandrīz 1/5 daļa bezdarbnieku, kuri ir piedalījušies pasākumos konkurētspējas paaugstināšanai, ir mācījušies arī profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas kursos. 48,4% aptaujāto ir piedalījušies modulārajā apmācībā. Vispieprasītākie ir datorzinību, angļu valodas un valsts valodas kursi. Otrs populārākais ir vispārējais darba meklēšanas kurss, kuru noklausījušies 40,5% respondentu, bet bezmaksas psihologa konsultācijas ir izmantojis 21% respondentu. No visiem respondentiem, kuri piedalījušies pasākumos konkurētspējas paaugstināšanai, nedaudz vairāk nekā trešā daļa ir iekārtojušies darbā 6 mēnešu laikā. Gandrīz 70% no visiem pašlaik strādājošajiem atzīmēja, ka saņemtais atbalsts un papildus iegūtās zināšanas ir palīdzējušas iekārtoties darbā un tiek izmantotas ikdienā.

Visbiežāk nosauktie iemesli, kāpēc bezdarbnieki nevar atgriezties darba tirgū, ir ģimenes apstākļi, zems piedāvātais atalgojums un apstāklis, ka dzīvesvietas tuvumā nav brīvu darba vietu.

 

NVA informācija

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas