Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.25 (81) 2007. gada 20. jūnijs
            

Pieaug darbaspēka izmaksas

Centrālās statistikas pārvaldes (CSB) dati liecina, ka vidējās vienas stundas darbaspēka izmaksas valstī šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada to pašu laika periodu, pieaugušas par 34,6%.

Vienas stundas darbaspēka izmaksas šajā periodā palielinājušās no 2,08 latiem līdz 2,80 latiem jeb par 72 santīmiem stundā.

Sabiedriskajā sektorā vienas stundas darbaspēka izmaksas šā gada pirmajā ceturksnī bija 3,18 lati, gada laikā tās pieaugušas par 35,0% jeb 82 santīmiem stundā, privātajā sektorā - 2,61 lats, un kāpums bija 35,2% jeb 68 santīmi stundā.

Vienas no augstākajām darbaspēka izmaksām nostrādātajā stundā šā gada pirmajā ceturksnī bija finanšu starpniecībā - 6,67 lati, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādē - 4,40 lati un valsts pārvaldē, aizsardzībā, un obligātajā sociālajā apdrošināšanā - 4,02 lati.

Vislielākais pieaugums, salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni, bija elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādē - par 44,3% jeb 1,35 latiem stundā, sabiedriskajos, sociālajos un individuālajos pakalpojumos - par 42,7% jeb 72 santīmiem stundā, lauksaimniecībā, medniecībā un mežsaimniecībā - par 42,6% jeb 76 santīmi stundā.

Valsts reģionos visaugstākās darbaspēka izmaksas šā gada pirmajā ceturksnī bija Rīgā - 3,18 lati vienā nostrādātā stundā, kā arī Pierīgas reģionā - 2,66 lati. Salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, vienas stundas darbaspēka izmaksas visstraujāk augušas Kurzemes un Zemgales reģionā - attiecīgi par 35,9% un 35,6%, bet vismazākais pieaugums bija Latgales reģionā - par 32,4%.

 

"KV" informācija

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas