Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.27 (83) 2007. gada 4. jūlijs
            

Skolēniem piedāvā ļoti maz darba vietu

Nodarbinātības valsts aģentūra 28.jūnijā apkopoja jaunākos datus par skolēnu piedalīšanos NVA organizētajā vasaras nodarbinātības pasākumā. Latvijā kopumā ar NVA starpniecību darbu jau uzsākuši 4206 skolēni, t.sk. 792 trīspadsmit un četrpadsmit gadus veci bērni un 3414 pusaudži, kuru vecums ir piecpadsmit un vairāk gadu. Darba attiecības pārtraucis 51 skolēns.

Visvairāk nodarbināto skolēnu ir Rīgā un Rīgas rajonā (987), Rēzeknes (270), Liepājas (242), Daugavpils (209), Jēkabpils (175), Jelgavas (152), Preiļu rajonā (148) un Jūrmalā (135). Vismazāk skolēnu vasaras darbu uzsāka Balvu (55), Alūksnes (60), Ludzas (71), Krāslavas (72) un Valkas (79) rajonā.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums notiek jau ceturto gadu un tiek finansēts no valsts budžeta un darba devēja līdzekļiem. Iespēja strādāt algotu darbu tiek piedāvāta bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī skolēniem ar speciālām vajadzībām, ja viņu darba vietai nav nepieciešams īpašs aprīkojums. Šovasar skolēni tiek nodarbināti laikposmā no 15.jūnija līdz 16.augustam.

Vasaras nodarbinātības pasākuma 2.periodā, kas sāksies 16.jūlijā, NVA plāno iekārtot darbā ap 4000 skolēnu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šovasar strādāt var skolēni jau no 13 gadu vecuma, taču trīspadsmit un četrpadsmit gadus veciem bērniem uzņēmēji piedāvājuši ļoti ierobežotu darba vietu skaitu.

NVA informācija

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas