Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.27 (83) 2007. gada 4. jūlijs
            

Norvēģi būvē ražotni Ventspilī

Ar svinīgu kapsulas ierakšanu 26.jūnijā tika sākti oficiālie norvēģu kompānijas "Heimdal Byggsystem International AS" meitasuzņēmuma Latvijā SIA "HBSI Production" ražotnes celtniecības darbi Ventspilī. Norvēģijas uzņēmuma investīciju projekts dzīvojamo ēku moduļu ražotnei Latvijā uzsākts ciešā sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Rūpnīca ražos paneļu māju moduļus ar pilnu iekšējo apdari. Paredzēts, ka gadā tiks izgatavoti 2000 moduļu. Produkcija tiks eksportēta vispirms uz Norvēģiju un nākotnē arī uz citām valstīm. Projekta īstenošana Latvijā paver Latvijas uzņēmumiem jaunas iespējas piegādāt dažādus izejmateriālus, konstrukcijas un iekārtas moduļu sistēmām.

Norvēģus kompānijas investīciju apjoms 1.kārtā būs aptuveni 10 miljoni latu; uzņēmums plāno izveidot 120 jaunu darba vietu. Pirmajā projekta īstenošanas kārtā tiks izbūvēts ražošanas angārs aptuveni hektāra plātībā, darbus ir plānots pabeigt līdz 2008.gada vidum. Jaunā ražotne atradīsies Ventspils Brīvostas teritorijā.

Svinīgajā pasākumā par godu ražotnes celtniecības uzsākšanai piedalījās Norvēģijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā V.E. Nils Olavs Stava, uzņēmuma "Heimdal Byggsystem International AS" īpašnieki no Norvēģijas, pārstāvji no Ventspils pašvaldības, Ventspils Brīvostas pārvaldes, LIAA.

Šis ir viens no pēdējo gadu lielākajiem investīciju projektiem un LIAA vēsturē ar visilgāko lēmuma pieņemšanas laiku. No brīža, kad LIAA pirmo reizi kontaktējās ar uzņēmuma vadību līdz galīgā lēmuma pieņemšanai un zemes nomas līguma parakstīšanai, kopumā pagāja vairāk nekā divi gadi.

"KV" informācija

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas