Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.38 (94) 2007. gada 19. septembris
            

Cenu apskats - turpmāk ik nedēļu

 

Ekonomikas ministrija (EM) kopš 6.septembra savā mājaslapā internetā publicē iknedēļas pārtikas preču cenu apskatu. Tajā iekļauta 21 populārā pārtikas prece un šobrīd pieci lielākie Latvijas mazumtirdzniecības veikalu tīkli ("Elvi", "Maxima", "Aibe", "Rimi" un "Supernetto"). EM aicina šajā projektā piedalīties arī ikvienu citu mazumtirgotāju, kas apņemas katru ceturtdienu publicēt pārtikas preču cenas ministrijas īpaši izveidotā tiešsaistes tabulā.

Paredzēts, ka šie iknedēļas cenu apskati kļūs par praktisku palīgu patērētājam, jo sniegs vispārīgu ieskatu par veikaliem, kur izdevīgāk doties iepirkties nedēļas nogalē. Jāatgādina, ka cenu tabulā norādītas tikai populārākās pārtikas preces, savukārt patērētāja izdevīgumu iepirkties vienā vai otrā veikalā var izšķirt vēl citu viņa iecienīto preču cenas, kā arī transporta iespējas un apkalpošanas kvalitāte. Ja šie faktori tiek pienācīgi ņemti vērā, publicētie dati noteikti var palīdzēt patērētājam salīdzināt un izdarīt izvēli. Turklāt, lai radītu papildus alternatīvas patērētājiem, EM savā mājaslapā publicējusi saiti uz Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra ziņojumiem par aktuālajām cenām Latvijas pilsētu tirgos.

Līdz šim EM sadarbībā ar Latvijas Tirgotāju asociāciju publicēja ikmēneša cenu apskatus un cenu dinamikas komentārus. Cenu monitoringa projekts tika uzsākts jau pērn jūnijā, lai sekotu līdzi cenu tendencēm, bet nākotnē - eiro valūtas ieviešanas laikā - kontrolētu, vai cenas netiek noapaļotas uz augšu, kā tas notika daudzās citās jaunajās eirozonas dalībvalstīs.

Savukārt pašiem mazumtirgotājiem būtu izdevīgi piedalīties projektā, jo viņu nosūtītās cenas ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību nonāks potenciālo pircēju uzmanības lokā.

Pilna informācija par cenām pieejama EM mājaslapā: www.em.gov.lv

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas