Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.43 (99) 2007. gada 24. oktobris
            

Tirdzniecības vietās zādzību vairāk

Šā gada deviņos mēnešos tirdzniecības vietās a/s "Falck Apsargs", "Group 4 Securicor" uzņēmums Latvijā, ir aizturējis vairāk nekā 1300 personu, kuras mēģinājušas veikt zādzības. Salīdzinājumā ar pagājušā gada laikā kopumā aizturētājām 689 personām šogad aizturēto skaits ir ievērojami pieaudzis. Tāpat palielinājies zādzības mēģinājumu laikā aizturēto preču skaits un vērtība.

Kā norāda apsardzes uzņēmuma eksperti, pašlaik apkopotos datus var skaidrot dažādi, tomēr, visticamāk, galvenie faktori, kas veicinājuši šādas situācijas izveidošanos, ir cenu kāpums un inflācijas paaugstināšanās valstī kopumā.

Garnadžu iecienītākās ir preces, kuras pēc tam var pēc iespējas ātrāk pārdot.

Andris Kaulakans, a/s "Falck Apsargs" Fiziskās apsardzes dienesta vadītājs, uzsver: "Visbiežāk likumpārkāpēji veikalos zog, piemēram, skuvekļus, skuvekļu kastes, kafiju, alkoholu, šokolādes, lasi, žāvētas desas, gaļu, zeķubikses, žurnālus, apģērbus (īpaši dārgus, labi zināmu zīmolu apģērbus), kosmētiku, apavus un elektropreces. Savukārt būvniecības veikalos visbiežāk zagtās preces ir elektroinstrumenti, maisītāji un rokas instrumenti.

Kopumā jāteic, ka veikalu zagļi zog visu, ko vien var iznest. Īpaši aktīvi likumpārkāpēji kļūst rudenī un ziemā. Apģērbu garnadži izmanto kā aizsegu, lai veikalam piederošo preci bez grūtībām iebāztu kabatā vai paliktu zem apģērba."

Veikalu apmeklētājiem visbiežāk nozagtās lietas ir naudas maki, kā arī bez uzraudzības atstātās mantas, piemēram, somas un virsdrēbes.

 

"KV" informācija

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas