Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.46 (102) 2007. gada 14. novembris
            

Latvijā ļoti zemais darba ražīgums ES izceļas ar pieauguma tempu

 

Latvijā pagājušajā gadā darba ražīgums palielinājies par 7%, kas bija lielākais šā rādītāja kāpums 27 Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina Eiropas Komisijas jaunākais ziņojums par ES konkurētspēju, vēsta BNS. Otrais spraigākais darba ražīguma pieaugums bijis Somijā (5,8%), seko Lietuva (+5,7%) un Igaunija (+5,5%).

Tomēr darba ražīguma līmenis, kas izteikts kā iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu nodarbināto personu, Latvijā pērn saglabājās zems, veidojot 52,2% no ES vidējā. Vēl zemāks bija tikai Rumānijā (41,5% no ES vidējā) un Bulgārijā (34,5% no ES vidējā).

Savukārt Lietuvā šis rādītājs pagājušajā gadā bija 57,6% no vidējā līmeņa blokā, bet Baltijas mērogā ar augstāko darba ražīgumu - 63,1% apjomā no vidējā ES līmeņa - varēja lepoties Igaunija.

Visā ES visaugstākais darba ražīgums 2006.gadā sasniegts Luksemburgā (par 71,3% lielāks nekā vidēji ES). Virs ES vidējā šis rādītājs bija arī Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Īrijā, Itālijā, Nīderlandē, Zviedrijā un Lielbritānijā. EK ziņojumā arī īpaši izcelts fakts, ka pērn pirmo reizi kopš 2001.gada darba ražīgums ES audzis straujāk nekā ASV, kas liecina, ka Eiropas konkurētspēja vairojas. Saskaņā ar dokumenta datiem darba ražīgums ES 2006.gadā palielinājies par 1,5% pretstatā 1,4% pieaugumam Savienotajās Valstīs.

Tomēr darba ražīguma līmenis, kas izteikts kā IKP uz vienu nodarbināto personu, ASV pērn joprojām bija krietni jeb par 38,6% augstāks nekā ES, atklāj ziņojums.

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas