Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.46 (102) 2007. gada 14. novembris
            

"Xerox" pret viltotājiem

Populārākā pilna spektra digitālās drukas aprīkojuma ražotāja "Xerox" zinātnieki ir radījuši drukas tehnoloģiju, ar kuras palīdzību informācija uz papīra ir redzama tikai infrasarkano staru gaismā. Ar šīs tehnoloģijas palīdzību dokumentus var padarīt daudz drošākus pret viltojumiem. Šī samērā lētā, bet efektīvā tehnoloģija ir īpaši piemērota cīņai ar biļešu, kuponu, sertifikātu, licenču un citu dokumentu viltotājiem, ziņo "Xerox".

Izgatavojot pret viltošanu drošus dokumentus, nav nepieciešama īpaša tinte - tiek izmantota parasta tinte un standarta papīrs. Turklāt, ja izgatavotais dokuments tiks kopēts, infrasarkanais teksts tiks neatgriezeniski bojāts.

Jaunās tehnoloģijas pamatā ir "Xerox" hieroglifiskā krāsu sistēma, kurā katra krāsa tiek sagatavota, sajaucot četras tonerī esošās krāsas: ciāna, fuksīna, dzelteno un melno.

"Pastāv vairāki veidi, kā sajaukt šīs četras tonera standarta krāsas, lai radītu pilnīgi citu krāsu. Tā kā katra no četrām tonera krāsām uz infrasarkano staru gaismu reaģē dažādi, dažas no kombinācijām ir uztveramas infrasarkano staru gaismas ietekmē un dažas nav. "Xerox" izmanto šo efektu, lai radītu tekstu, ko var saskatīt, tikai izmantojot infrasarkano staru kameru," skaidro I.Stepaņenko, "Xerox" pārstāvniecības Baltijas valstīs vadītāja.

"Xerox" zinātnieki jau vairākus gadus nodarbojas ar autentifikācijas tehnoloģijām, lai ar to palīdzību dokumentus padarītu ievērojami drošākus pret viltojumiem.

Līdztekus infrasarkanās gaismas tehnoloģijai ir izgudrota arī mikroteksta tehnoloģija, kura ļauj drukāt tekstu, kas ir mazāks par 1.burtu izmēru; atspīduma druka, ar kuru rakstītu tekstu var redzēt, tikai "noliecot" papīru; fluorescējošā druka, ar kuru iespējams drukāt tekstus, kas redzami tikai ultravioletajā gaismā; korelācijas druka, ar kuru drukātie teksti ir redzami tikai tad, ja uz papīra tiek uzklāta speciāla viela.

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas