Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.46 (102) 2007. gada 14. novembris
            

Sistēma siltuma taupīšanai mājokļos

Latvijas uzņēmēji radījuši un pēdējā pusgada laikā būtiski pilnveidojuši sistēmu, ar kuras palīdzību mājokļos līdz 30% var ekonomēt siltuma enerģiju, informē uzņēmums "Faonet".

Sistēmas uzraudzīšanai un izmantošanai ievērojami tiek samazināta cilvēku resursu izmantošana, jo to uzrauga un vada viens cilvēks. Ar šīs sistēmas palīdzību operatīvi tiek saņemta informācija par siltummezglu darba režīmu, veikta to korekcija, piemēram, atbilstoši laika apstākļiem, kā arī saņemta informācija par karstā un aukstā ūdens patēriņu. Sistēma laikus fiksē avārijas situācijas iespējamību.

"Ieviešot šo sistēmu, namu apsaimniekotāji ir pasargāti no situācijām, kad pārāk vēlu tiek atklāts, ka viss pagrabs, kurā izvietota karstā ūdens un apkures sistēma, jau ir applūdis un tur nav iespējams operatīvi veikt remontdarbus," stāsta uzņēmuma vadītājs V.Jerofejevs. Svarīgākais ieguvums, protams, ir tas, ka, pateicoties šai sistēmai, līdz pat 30% ir iespējams ekonomēt siltuma enerģiju.

Pašlaik sistēma jau ieviesta divās Rīgas dzīvokļu īpašnieku kooperatīvajās sabiedrībās - "Pļavnieki" un "Pavadonis". Par tās iegādi ieinteresējušās arī vairākas kompānijas no Baltkrievijas, Ukrainas un Lietuvas.

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas