Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.7 (114) 2008. gada 13. februāris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Ienākuma izziņu patiesumu pārbauda bankas, aizdomīgumu - policija


Valsts policija regulāri saņem iesniegumus no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) par viltotām kredītņēmēju izziņām, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas pārvaldes Preses nodaļas galvenais speciālists Aigars Bērziņš.

Iesniegumi no VID par šiem, iespējams, viltojumiem tiekot saņemti kopš pagājušā gada jūlija, kad dienests sāka izsniegt izziņas, kas apliecina kredītņēmēja legālos ienākumus un ir nepieciešamas, lai tiktu pie aizdevuma, kurš lielāks par 100 minimālajām mēnešalgām. Dati par šādu iesniegumu kopējo skaitu netiek apkopoti.

VID Komunikāciju daļā ziņu aģentūra noskaidrojusi, ka tas, cik bieži bankas zvana un interesējas par izziņu patiesumu un cik bieži konstatēti viltojumi, atšķiras katrā reģionālajā iestādē un pat nodaļā: "Ir reģionālās iestādes, kur reti vēršas bankas, lai pārliecinātos par izziņā sniegtās informācijas patiesumu un nav konstatēti viltošanas gadījumi, bet ir tādas, kur šāda sadarbība notiek katru dienu."

Dienests uzsver, ka izziņas nav viegli viltojamas un par to liecina arī skaitļi. Proti, kopš pagājušā gada jūlija izsniegti vairāk nekā 60 tūkstoši šādu izziņu, bet viltotas atklātas 36 izziņas. Dokuments, kas apliecina personas legālos ienākumus, tiek drukāts uz VID veidlapas, to paraksta nodaļas vadītājs vai cita pilnvarota persona, tiek uzspiests VID zīmogs, turklāt izziņai ir arī reģistrācijas numurs. VID norāda, ka par dokumentu viltošanu var iestāties kriminālatbildība.

Pērn VID izsniedza 60 559 izziņas kredītu ņēmējiem. Visvairāk - Rīgas reģionālajā iestādē - 34 443. Zemgales reģionālajā iestādē izsniegtas 13 360, Kurzemes - 5365, Vidzemes - 4273, vismazāk izziņu kredītu ņēmējiem izsniegts Latgales reģionālajā iestādē - 3118.

VID izziņas ieviestas, īstenojot inflācijas bremzēšanas plānu.

No šā gada 1.janvāra Latvijā minimālā darba alga ir 160 latu mēnesī, līdz ar to izziņas kredītiestādēm no aizņēmumu kārotājiem jāpieprasa, ja kredītsumma ir lielāka par 16 tūkstošiem latu.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas