Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.14 (121) 2008. gada 2. aprīlis
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Krievija ir stabils tūrisma tirgus


Var droši prognozēt Latvijas un Krievijas sadarbības aktivizēšanos tūrisma veicināšanā: Ekonomikas ministrija (EM) ir saskaņojusi nolīguma projektu ar Krievijas pusi un sākusi tā saskaņošanas un apstiprināšanas procedūru nacionālā līmenī. Šī vienošanās būs būtisks solis, lai izveidotu efektīvus sadarbības mehānismus gan tūrisma politikas jautājumu risināšanā, gan praktisku tūrisma pasākumu organizēšanā.

Nolīguma īstenošanai tiks izveidota Latvijas un Krievijas apvienotā tūrisma komiteja. Paredzēta arī plaša sadarbība starp Latvijas un Krievijas tūrisma aģentūrām.

Jau vairākus gadus Latvijā tūrisma nozare ir strauja attīstījusies un palielinājies tās īpatsvars valsts ekonomikā. Krievija ir ļoti nozīmīgs un stabils Latvijas tūrisma tirgus. Pērn Latviju apmeklējuši 343 tūkst. tūristu no Krievijas - par 26% vairāk nekā 2006.gadā. Gandrīz 7% no visiem ārvalstu ceļotājiem 2007.gadā mūsu valstī ieradās no Krievijas. Vairāk ārvalstu ceļotāju bija tikai no Lietuvas un Igaunijas. Savukārt no Latvijas uz Krieviju 2007.gadā devās 387,2 tūkst. tūristu.

Ceļotāji no Krievijas pērn Latvijā kopumā iztērēja 38 milj. latu (23,4 milj. latu 2006.gadā), un to vidējais uzturēšanās ilgums mūsu valstī pagājušajā gadā bija 4,4 diennaktis.

Krievija Latvijai ir augsti prioritārā tūrisma valsts, tāpēc tajā tiek īstenotas plašas mārketinga aktivitātes. Kopš 2005.gada Tūrisma attīstības valsts aģentūrai (TAVA) Krievijā ir sava pārstāvniecība - Latvijas Tūrisma informācijas birojs Maskavā, kura galvenais uzdevums ir Latvijas tūrisma nozares popularizēšana Krievijā.

Viena no svarīgākajām aktivitātēm pēdējā laikā - 2007.gada beigās TAVA sadarbībā ar LR Ārlietu ministriju un nacionālo lidsabiedrību "airBaltic" īstenotā informatīvā kampaņa, kuras laikā Krievijas Federācijā un citās NVS valstīs tika organizētas preses konferences par šo valstu pilsoņu jaunām ceļošanas iespējām.

Kampaņa tika īstenota, lai sekmētu tūrisma attīstību un popularizētu daudzveidīgas tūrisma iespējas Latvijā un Baltijā pēc Latvijas pievienošanās Šengenas līguma valstu zonai.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas