Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.22 (129) 2008. gada 28. maijs
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Bezdarbniekus apmācīs pie darba devēja


Atbalstot pirmo struktūrfondu projektu 18 000 bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībai turpmāko trīs gadu laikā, Labklājības ministrija (LM) sāk apgūt Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļus 2007.-2013.gadam. Projektu īstenos Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), un tam paredzēti 12 milj. latu - informē LM.

Pirmo reizi projekta ietvaros NVA piedāvāto pakalpojumu - bezdarbnieku apmācību pie darba devēja profesionālo iemaņu apgūšanai, kvalifikācijas celšanai un pārkvalifikācijai - varēs izmantot vairāk nekā seši tūkstoši bezdarbnieku. Tā būs iespēja praktiskā darbībā atjaunot vai gūt jaunas prasmes un iemaņas profesijā pie darba devēja.

Tāpat projekta ietvaros izglītības iestādēs varēs apgūt arī citas apmācību programmas kvalifikācijas celšanai vai pārkvalifikācijai.

Priekšroka tiks dota sociālās atstumtības riska grupām - cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, jauniešiem, imigrantiem, pirmspensijas vecuma cilvēkiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta rajoniem ar augstu bezdarba līmeni, piemēram, Latgalei.

Apmācību laikā tiks maksāta stipendija, kompensēti transporta vai dzīvošanas izdevumi, bet pēc mācību beigām cilvēks saņems profesionālo kvalifikāciju apliecinošu dokumentu vai apliecību par mācību kursa apgūšanu.

LM plāno, ka pēc dalības projektā vismaz 40% bezdarbnieku un darba meklētāju iekārtosies darbā.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas