Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.27 (134) 2008. gada 2. jūlijs
            

  Biznesa vide | Par uzņēmējdarbību mazpilsētā

Metāla mežģīņu noslēpums
Mudīte Luksa, "KV"


Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"
  

"Es biju kalējs, un kalējs esmu palicis," ANDRIS DUKURS nobubina, smēdē pārcilādams rūsas skartus dzelžus. "Un vispār man varētu piešķirt ordeni par metāllūžņu pārstrādi!"Uz vaiga melna sodrēju švīka, darba drēbes arī melnas, un smēde, kas izskatās akurāt kā senos laikos, arī kā katla dibens. Bet ēzē sarkani gail ogles, noslēpumaini liecinot - tūlīt notiks šķietami neiespējamais, kad no cietā un smagnējā metāla taps gaisīgas mežģīnes, veidojot putnus, lustras, kāpņu margas vai, pašlaik visticamāk, ažūru, bet izturīgu nožogojumu kādai lepnai savrupmājai Jūrmalā, šoreiz ar jūras viļņu motīvu. "Tas ir mans pirmais arhitektoniskais darbs," savā Ķoņu pagasta smēdē pārcilājot skices, komentē Andris.

Jāteic, ka viņš jau vairāk nekā desmit gadu vairs nav kalējs, bet Latvijā plaši pazīstams metālmākslinieks, kuram vismaz reizi gadā ir personālizstādes un kura darbi pazīstami mākslas cienītājiem ne tikai Vidzemē, bet arī Rīgā un ārpus Latvijas.

"No metāla var izveidot gandrīz visu, turklāt nav nekādu izmēra ierobežojumu. Tā arī sāku veidot metāla skulptūras. Tehniskais process ar metāla tamborēšanu pats pasaka priekšā tēmas. Tieši tāpēc manos darbos bieži izmantota putnu tēma. Idejas gūstu no cilvēkiem un apkārtējās vides.

Dzīvojot un strādājot ārpus Rīgas, ir vairākas priekšrocības, viena no tām - vide nav pārpildīta ar dažādiem mākslas darbiem. Paveras plašas interpretācijas iespējas," tā par savu daiļradi izstādes atklāšanā Rūjienā pirms pāris gadiem norāda mākslinieks.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas