Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.27 (134) 2008. gada 2. jūlijs
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Lietuvā diskusijas par ekonomiku atdzīvina Briseles komisāre


Sarežģītās ekonomiskās situācijas vērtējums izraisījis vārdu cīniņu starp Lietuvas valdības vadītāju Ģediminu Kirkilu un lietuviešu augsto pārstāvi Briselē - Eiropas Savienības budžeta komisāri Daļu Grībauskaiti, vēsta BNS.

Ģ.Kirkils uzskata, ka kritika, ko D.Grībauskaite paudusi par Lietuvas valdību preses konferencē Viļņā, ir piemērs politizēšanai, "ko viņa praktizē, lai slēptu savu neaktivitāti [Eiropas] Komisijā, kur viņa Lietuvas labā neko nav izdarījusi".

Savukārt komisāre norāda, ka viņas nodomi bija runāt patiesību: "Man Lietuva ir vissvarīgākā valsts, jo esmu no šejienes. Vēlos palīdzēt Lietuvai, tāpēc, iespējams, izsakos asāk un sāpīgāk."

Lietuvas bijusī finanšu ministre D.Grībauskaite vizītē Viļņā sacījusi, ka vairs nav vērts kritizēt pašreizējo Lietuvas valdību un premjeru, jo lielāko daļu lēmumu pieņems nākamais Ministru kabinets: "Par to, ko varēja paveikt šī valdība, es izteicos pirms trim gadiem, pirms gada. Tagad es to lielākoties vairs necenšos darīt, jo uzskatu, ka daudzus soļus nāksies spert jaunajai valdībai. Visi finanšu un fiskālie līdzekļi ir ilgtermiņa un sarežģīti, tiem nepieciešama kompetence un politiskā griba."

Komisāre kritiski vērtē Lietuvas ekonomisko situāciju un finansiālo stabilitāti, atzīstot, ka šobrīd sarežģīta situācija ir visā pasaulē, jo starptautiskā sabiedrība pārcieš šoku, ko radījis pārtikas, degvielas un citu energoresursu cenu kāpums, kā arī finanšu sektora krīze. Taču, kas attiecas uz Lietuvu, "dzīres mēra laikā" tikai pieņemoties spēkā, jo ministru kabinets nav veicis pasākumus, lai mazinātu kopējās situācijas sekas.

Seima vēlēšanas notiks 12.oktobrī.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas prognozēm inflācija Lietuvā pieaugs vēl vairākus gadus.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas