Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.27 (134) 2008. gada 2. jūlijs
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Latvieši mantu apdrošina retāk nekā kaimiņi


Baltijas valstīs visaktīvāk apdrošinās iedzīvotāji Igaunijā, bet Latvijas iedzīvotāji apdrošināšanas pakalpojumus izmanto vismazāk, liecina kompānijas "If Latvia" un pētījumu centra TNS dati par apdrošināšanās paradumiem Baltijas valstīs - informē BNS.

Latvijā nevienu apdrošināšanās veidu sev vai savai mājsaimniecībai nav izvēlējušies 39% iedzīvotāju, Igaunijā - tikai 18%, Lietuvā apdrošināšanu neizmanto 33% iedzīvotāju.

"Pētījuma rezultāti atspoguļo ne tik daudz nacionālās, cik Baltijas valstu ekonomiskās atšķirības," secina "If Latvia" valdes priekšsēdētāja vietniece Sanita Livdāne, norādot, ka, piemēram, Igaunijā ir reģistrētas gandrīz 0,6 automašīnas uz vienu iedzīvotāju, Latvijā divreiz mazāk - apmēram 0,3, Lietuvā - aptuveni 0,4, un tam tieši proporcionāli ir OCTA apdrošināšana. Latvieši esot pat uzteicami kā apzinīgāki sava auto KASKO apdrošinātāji.

Īpašumu apdrošināšanā Latvijas iedzīvotāji ir skeptiski, uzskatot, ka mājokli nevajag apdrošināt, nekas jau nenotiks, tas ir dārgi vai ka vecu mājokli nav vērts apdrošināt. "Īpašums galvenokārt tiek apdrošināts kredītdevēja lūguma dēļ," norāda S.Livdāne. Tikai 11% no "If Latvia" īpašuma apdrošināšanas polišu portfeļa neesot apdrošināti par labu bankām.

Latvijas iedzīvotāji gan biežāk nekā kaimiņi iegādājas nelaimes gadījumu, veselības un ceļojumu apdrošināšanas polises. Veselības apdrošināšanas popularitāte Latvijā tiek skaidrota ar to, ka likumi motivē uzņēmumus apdrošināt darbinieku veselību nodokļu atvieglojumu dēļ.

Pēc parakstīto prēmiju apjoma šogad četros mēnešos "If Latvia" bija ceturtā lielākā no 11 Latvijas risku apdrošināšanas kompānijām.

Apdrošināšanas veids

Latvija % no iedzīvotājiem

Igaunija % no iedzīvotājiem

Lietuva % no iedzīvotājiem

OCTA

46

62

54

KASKO

17

29

5

Mājokļa apdrošināšana

18

41

16

Iedzīves apdrošināšana

11

23

7

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas