Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.28 (135) 2008. gada 9. jūlijs
            

  Biznesa vide | Latvijai – 90

Darbīgajā Vidzemē

Vidzemes augšgalā teic, ka Latvija beidzas līdz ar Valmieru. Tiktāl esot stipra ekonomiskā rosība. Augšpus uz igauņiem noskaņojums ir rimtāks, jo tas ir par tālu, lai regulāri izbraukātu uz galvaspilsētu, un par tālu, lai Rīgai būtu liela interese par reģiona iedzīvotājiem.

Taču mazpilsētas neļaujas sevi iedzīt stūrī. Ir gana daudz ļaužu, kas tajās saskata nākotni, kad pasaules kņadas nogurdinātajiem mazās pilsētas būs tikpat veldzējošas kā jūras krasts.Staicele trīsstūrī starp Ainažiem, Mazsalacu un Salacgrīvu ir pazīstama Latvijas ūdenstūristiem un vimbu makšķerniekiem, vēžotājiem, jo atrodas pie vienas no skaistākajām Latvijas upēm - Salacas.

Tie, kuri nemakšķerē un nemeklē ūdeņus, teiks: Staicele ir saksofonistu pilsēta, jo tikai šeit organizē radošās nometnes jaunajiem mūziķiem saksofona spēlē un džezā. Šogad "Spožā nots" notiks augustā.

Savukārt sportiski noskaņotie ir pārliecināti, ka Staicele ir futbola pilsēta. Tiešām, futbolu te spēlē kopš papīrfabrikas sākotnes. Tagad Staicele ir Latvijā pazīstams futbola centrs, kurā jaunākā iecere ir Futbola vidusskola ar padziļinātu praktisko un teorētisko apmācību futbolā.

Staicelieši prasmīgi par sevi stāsta interneta mājaslapā (www.staicele.lv). Tā ir gan gudrs ceļvedis viesiem, gan pilsētas kā ģimenes albums ar fotostāstiem par notikumiem, kuros daudzi ir kopā, gan rūpīga ikdienas pierakstu burtnīca ar iedzīvotājiem svarīgāko informāciju. Pārsteidzoši - staiceliešu mājaslapā atrodams pat jaunajam mācību gadam nepieciešamo mācību grāmatu un ieteicamās literatūras saraksts, kam var atvēlēt laiku garajās brīvdienās.

Vienvārdsakot, Staicelē, kurā ir gandrīz divi tūkstoši iedzīvotāju, ražo radošus produktus.

 

Lasiet par dzīvi un darbu Staicelē:

Mazpilsēta ar patiesiem stāstiem un īstu futbolu

Lībiešu krāsns atsedz vēsturi

Stāsts par Profesoru, kurš iekļuva pilsētas ģerbonī

Uzņēmējam mazpilsētā valsts ekonomiskais stress liek stingri rēķināt

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas