Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.35 (142) 2008. gada 27. augusts
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Visradikālāk aug dāsnāko atalgojuma saņēmēju skaitsŠā gada 2.ceturksnī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits Latvijā, salīdzinot ar 2007.gada attiecīgo periodu, palielinājies par 3,4%. Kopumā valstī bija nodarbināti 1 miljons 142,1 tūkstotis cilvēku (63,6% no iedzīvotāju kopskaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem) - liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka izlases apsekojums. Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, šogad darbos ir par 34 100 iedzīvotāju vairāk.

Apsekojumā respondenti uzrādīja vairākus ienākumu avotus, būtiskākais no tiem bija darba samaksa - gandrīz trim piektdaļām.

Darba ņēmēju mēneša neto (pēcnodokļu) darba algas lieluma salīdzinājums liecina, ka apmēram tajā pašā līmenī valstī saglabājas minimālās algas saņēmēju skaits (virs 9%), kā arī to darba ņēmēju skaits, kas saņem algu līdz 300 latiem uz rokas. Savukārt visstraujāk audzis dāsnākā atalgojuma (virs Ls 1000) saņēmēju skaits - no 0,3% pērn līdz 2,7% šogad.

Bez nodarbinātajiem un darba meklētājiem ir daļa iedzīvotāju, kas netiek uzskatīti par darbaspēku - tie ir ekonomiski neaktīvi. 2.ceturksnī tādi bija 577,8 tūkstoši, un, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu (625,2 tūkst.), to skaits ir samazinājies par 7,5%.

CSP apsekojuma rezultātu publikācija rāda, ka šogad bijis vairāk respondentu (15,9%), kas darba samaksas lielumu neizpauda (pērn šajā periodā - 13,6%).

Kā liecina CSP datubāze, no ekonomiski aktīvajiem 1 218 510 Latvijas iedzīvotājiem ceturtajai daļai ir augstākā izglītība, 35,7% - arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība, ceturtajai daļai - vispārējā izglītība, 13,5% - pamatizglītība un zemāka par to.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas