Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.37 (144) 2008. gada 10. septembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Vēl tikai trīs mēnešus var reģistrēt ķīmiskās vielas


Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra (LVĢMA) aicina līdz šā gada 1.decembrim provizoriski reģistrēt ķīmiskās vielas, lai izvairītos no nevēlamiem traucējumiem biznesā!

2007.gada 1.jūnijā stājās spēkā jaunā ES ķīmisko vielu pārvaldības regula (EK) 1907/2006 par ķīmisko vielu reģistrēšanu, izvērtēšanu, atļaujām un ierobežojumiem (REACH). Saskaņā ar regulas prasībām 2008.gada 1.jūnijā sākās ķīmisko vielu provizoriskā reģistrācija. Šim procesam normatīvajos aktos atvēlētais laiks ir seši mēneši - līdz 1.decembrim. Šajā laikā ķīmisko vielu ražotājiem un importētājiem Eiropas Ķīmisko vielu aģentūrai (ECHA) jāpaziņo visas reģistrācijai pakļaujamās ķīmiskās vielas, un ECHA jāinformē par paredzamajiem šo ķīmisko vielu reģistrācijas termiņiem.

Provizoriskā reģistrācija nepieciešama, lai, stājoties spēkā REACH regulas prasībām, nenotiktu pārtraukumi reģistrācijai pakļauto ķīmisko vielu tirdzniecībā un tādā veidā netiktu traucēts ķīmiskās rūpniecības un ar to saistīto nozaru uzņēmumu darbs. LVĢMA atgādina, ka līdz provizoriskās reģistrācijas procesa noslēgumam ir palikuši tikai trīs mēneši. Ja uzņēmumi, kas ražo vai importē ķīmiskās vielas, laika posmā no 1.jūnija līdz 1.decembrim tās provizoriski nereģistrēs, tas radīs nopietnus šķēršļus turpmāk veikt darbības ar attiecīgajām vielām līdz pat pilnīgai to aprites apturēšanai tirgū.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra tāpat atgādina, ka ES jaunās ķīmisko vielu pārvaldības politikas REACH prasības par ķīmisko vielu reģistrāciju attiecas arī uz ķīmiskajām vielām, kas ietilpst kosmētikas sastāvā.

Papildu informāciju var iegūt LVĢMA REACH Palīdzības dienestā, savus jautājumus sūtot elektroniski uz adresi REACH@lvgma.gov.lv vai interesējoties pa tālruni 67032028.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas