Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.37 (144) 2008. gada 10. septembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

10 darba devēja apmaksātās dienas pēc negadījuma darbā


Lai mazinātu uzņēmumu finansiālo slogu un samazinātu darbaspēka izmaksas, Labklājības ministrija (LM) saīsinās darba devēja apmaksāto darbinieka slimības laiku pēc negadījuma darbā no 14 līdz 10 dienām - informē LM.

LM izstrādātie grozījumi likumā par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām paredz, ka darbiniekam, kurš cietis nelaimes gadījumā darbā, darba devējs slimības naudu izmaksātu tikai par pirmajām 10 kalendārajām darba nespējas dienām. Tas nozīmē, ka, sākot ar 11.darba nespējas dienu, slimības pabalstu izmaksātu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

Gan darba devējs, gan VSAA slimības naudu izmaksātu ne mazāk kā 80 procentu apmērā no vidējās darbinieka mēneša izpeļņas.

Paredzēts, ka minētie grozījumi stāsies spēkā ar 2009.gada 1. janvāri.

Ja darbiniekam darba nespējas lapa tiks izsniegta līdz 2008.gada 31.decembrim, un darba nespēja turpināsies arī pēc 2009.gada 1.janvāra, tad arī laika periodu no 11. līdz 14.darba nespējas dienai turpinātu apmaksāt darba devējs.

LM izstrādātie grozījumi likumā par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām 3.septembrī tika apstiprināti valdībā. Tie vēl būs jāapstiprina Saeimā.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas