Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.40 (147) 2008. gada 1. oktobris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Reitings – no stabila uz negatīvu


Starptautiskā reitingu aģentūra "Moody's Investors Service" ("Moody's") 25.septembrī samazināja Latvijai piešķirtā valdības ārvalstu un vietējā valūtā izlaisto vērtspapīru reitinga A2 nākotnes perspektīvu no stabilas uz negatīvu - ziņo LETA.

Uz negatīvu samazināta arī nākotnes perspektīva kredītreitinga maksimāli iespējamajam līmenim jeb kredītreitinga griestiem depozītiem ārvalstu valūtā. Savukārt nākotnes perspektīva kredītreitinga griestiem obligācijām ārvalstu valūtā, kam noteikts reitings Aa1, saglabāta kā stabila.

Kā aģentūrai LETA norādīja SEB bankas galvenais ekonomists Andris Vilks, šāds "Moody's" lēmums viņu nepārsteidz. "Reitingu aģentūras lēmums bija paredzams, tikai aģentūrai būtu jāpārskata reitingi arī citām valstīm, jo praktiski visām pasliktinās makroekonomiskie rādītāji," sacīja eksperts. Viņš uzsvēra, ka Baltijas valstis ir ievērojamas ar to, ka no lieliem attīstības tempiem ir nokritušas līdz zemiem.

Latvijas Hipotēku bankas Finanšu vadības departamenta vadītājs Normunds Šuksts norādīja, ka investori par Latviju pēdējā laikā saņem pārāk daudz sliktu ziņu. Šī ir viena no tādām, kas parāda vēl bēdīgāku ainu. "Arī finanšu krīze globālā līmenī pastiprina investoru piesardzību. Runājot par naudas cenu, katru reitinga samazinājumu investori izmanto kā iemeslu, lai palielinātu likmes," skaidroja N.Šuksts. "Situācija varētu stabilizēties ne ātrāk kā pēc gada pārskatu apstiprināšanas nākamā gada aprīlī, kas atklās šā brīža krīzes sekas."

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas