Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.40 (147) 2008. gada 1. oktobris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Ietaupījums kopbudžetā – 116 miljoni latu


Kā liecina Valsts kases oficiālais pārskats, augustā kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus par 15,4 miljoniem latu. Savukārt šā gada pirmajos astoņos mēnešos valsts kopbudžetā finansiālais ietaupījums bija 116,5 miljoni latu.

"Jāsecina, ka ieņēmumi valsts budžetā nepildās tā, kā sagaidām. Neskatoties uz to, šā gada pirmajos astoņos mēnešos valsts konsolidētajā kopbudžetā izdevies sasniegt 116 miljonu latu ietaupījumu," uzsver finanšu ministrs Atis Slakteris.

Augustā valsts konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi bija 488,4 milj. latu, izdevumi - 472,9 milj. latu, bet finansiālais ietaupījums - 15,4 milj. latu. Valsts kopbudžeta ieņēmumi šā gada pirmajos astoņos mēnešos bija 3,9 mljrd. latu, savukārt izdevumi - 3,8 mljrd. latu. Līdz ar to Valsts kases oficiālais pārskats par valsts budžeta izpildi liecina, ka šā gada pirmajos astoņos mēnešos valsts kopbudžetā bijis finansiālais ietaupījums 116,5 milj. latu apjomā. Tas ir mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, kad finansiālais ietaupījums sasniedza 347,6 milj. latu.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi augustā bija 273,4 milj. latu, izdevumi - 280,0 milj. latu, finansiālais deficīts sasniedza 6,5 milj. latu. Savukārt valsts speciālā budžeta ieņēmumi augustā bija 124,8 milj. latu, izdevumi - 95,2 milj. latu, finansiālais ietaupījums sasniedza 29,6 milj. latu. Līdz ar to kopā valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi augustā bija 396,8 milj. latu, izdevumi - 373,8 milj. latu, bet finansiālais ietaupījums sasniedza 23,0 milj. latu.

Kopsummā valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi gada pirmajos astoņos mēnešos bija 3,2 mljrd. latu, izdevumi - 3,1 mljrd. latu, bet finansiālais ietaupījums - 62,6 milj. latu.

Pašvaldību konsolidētā budžeta augusta ieņēmumi bija 114,2 milj. latu, izdevumi - 123,2 milj. latu, finansiālais deficīts - 9,0 milj. latu. Tādējādi pašvaldību konsolidētā budžeta pirmo astoņu mēnešu ieņēmumi bija 1,1 mljrd. latu, izdevumi - 1,1 mljrd. latu un veidojās finansiālais ietaupījums 47,0 milj. latu apmērā.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas