Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.42 (149) 2008. gada 15. oktobris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Skolos eksporta menedžerus


Šajā studiju semestrī Ventspils Augstskola sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) uzsākusi pilotprojektu - vadībzinātnes bakalaura programmas studenti sākuši apgūt eksporta menedžmenta studiju kursu viena semestra garumā. Kā "Komersanta Vēstnesim" pastāstīja LTRK Projektu daļas vadītāja Ieva Nikoleta Dāboliņa, tiek meklēts finansējums, lai nākamgad šādu studiju kursu varētu piedāvāt arī citās Latvijas reģionālajās un Rīgas augstskolās.

Studiju kursa "Eksporta menedžments" rezultātā Latvijas uzņēmumiem tiks izstrādāti reāli eksporta plāni. Šogad uzņēmēji piedalās ar līdzfinansējumu 250 latu apmērā un pretī iegūst šā kursa studentu izveidotu eksporta plānu tieši viņa uzņēmumam. I.N.Dāboliņa uzskata, ka tā var izveidoties veiksmīga sadarbība turpmāk.

Patlaban, kad eksports izvirzījies kā faktiski vienīgais valsts ekonomiskās izaugsmes uzturētājs un veicinātājs, viens no galvenajiem valsts mērķiem ir palīdzēt Latvijas uzņēmējiem uzsākt darbu ārvalstu tirgos un veidot pēc iespējas kvalitatīvākus biznesa sakarus. Tāpēc papildus dažādu programmu izstrādei eksporta atbalstam lielāka uzmanība jāpievērš cilvēkfaktoram - eksporta menedžeru sagatavošanai, kas nodrošinātu mērķtiecīgāku darbību eksporta nozares attīstībai - tā LTRK pamato šāda studiju kursa izveides nepieciešamību.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas