Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.42 (149) 2008. gada 15. oktobris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Baltijā un Skandināvijā zelta drudzis


Globālajai finanšu krīzei vēršoties plašumā, Baltijas un Skandināvijas valstīs strauji palielinājies pieprasījums pēc zelta, kas tradicionāli tiek uzskatīts par drošu investīciju jeb miera ostu satricinājumu laikos - aģentūrai BNS pavēstīja Igaunijas valūtu maiņas un zelta pārdošanas kompānijas "Tavid" zelta tirdzniecības nodaļas vadītājs Mēliss Atonens.

Pagājušajā mēnesī "Tavid", kas darbojas ne tikai Igaunijā, bet arī Latvijā, Somijā un Zviedrijā, savos pārdošanas punktos ir pārdevis 177 kilogramus zelta iepretim 116 kilogramiem augustā un 83 kilogramiem jūlijā.

Šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo periodu kompānijas pārdotā zelta apjoms palielināsies par 15%.

Pagājušajā trešdienā un ceturtdienā vien "Tavid" Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā pārdevis 35 kilogramus zelta. Viskrasāk šā dārgmetāla pārdošana augusi Zviedrijā un Somijā, taču ir palielinājušies arī pārdošanas apjomi Baltijā.

"Tavid", kas Latvijā darbojas ar zīmolu "Tavex", nodarbina 90 cilvēkus.

Pēc kompānijas mājaslapā sniegtās informācijas, "Tavid" ir lielākais valūtas maiņas uzņēmums, kurā ietilpst sešas pārstāvniecības Igaunijā, divas pārstāvniecības Latvijā un pa vienai pārstāvniecībai Somijā un Zviedrijā.

Vēl pirms gada zelts maksāja 667 ASV dolārus uncē, bet banku un tirgus krīzes ietekmē zelta cena nesen sasniedza 828 dolārus uncē.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas