Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.44 (151) 2008. gada 29. oktobris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Bezdarbnieka pabalsta atmaksa VSAA


Ja, izpildot tiesas spriedumu, no darba devēja par labu personai tiks piedzīta atlīdzība par darba piespiedu kavējumu un ja šajā laikā ir izmaksāts bezdarbnieka pabalsts, par šo periodu saņemtais pabalsts būs jāatmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) piecu darba dienu laikā - informē Labklājības ministrija (LM). Tas nozīmē, ka cilvēkam piecu darba dienu laikā pēc atlīdzības saņemšanas par to būs jāinformē jebkura VSAA nodaļa. Savukārt piecu darba dienu laikā pēc VSAA nosūtītā paziņojuma saņemšanas paziņojumā norādītā summa būs jāatmaksā VSAA norādītajā kontā.

To paredz LM izstrādātie MK noteikumi par vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtību bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai un bezdarbnieka pabalsta un apbedīšanas pabalsta piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtību, kas apstiprināti valdībā.

Minētie noteikumi attieksies uz situācijām, kad darbinieks no darba tiek atbrīvots nepamatoti un ar tiesas spriedumu tiek atjaunots darbā, saņemot kompensāciju par piespiedu darba kavēšanu.

Noteikumi stāsies spēkā no 2009.gada 1.janvāra.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas