Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.46 (153) 2008. gada 12. novembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Īrijā ievērojami pieaudzis bezdarbs – augstākais 11 gados


Oktobrī bezdarbnieku skaits Īrijā sasniedzis augstāko līmeni pēdējos 11 gados, liecina pagājušajā nedēļā publiskotie jaunākie statistikas dati - vēsta BNS.

Pagājušajā mēnesī reģistrēto bezdarbnieku skaits Īrijā sasniedzis 260 300, kas ir gandrīz par 100 000 cilvēku vairāk nekā pagājušā gada oktobrī. Saskaņā ar brokeru firmas "Davy" datiem tas ir visu laiku lielākais absolūtais bezdarbnieku skaita pieaugums Īrijā.

Bezdarba līmenis Īrijā oktobrī sasniedza 6,7% salīdzinājumā ar 5,1% šā gada otrajā ceturksnī, paziņoja Īrijas Centrālais statistikas birojs.

Ziņu aģentūras "Reuters" iepriekš aptaujātie ekonomisti Īrijā prognozēja bezdarbnieku skaita pieaugumu no 244 500 septembrī līdz 253 000 cilvēku oktobrī.

"Īrijas privātā sektora darba tirgus situācija pasliktinās straujāk nekā līdz šim. Mēs pagaidām vēl neesam sasnieguši to punktu, kurā šī lejupslīde palēninātos," norādīja "Davy" analītiķe Rosa Vaita.

Bezdarba līmeņa pieaugums valdībai neesot pārsteigums, ņemot vērā dramatisko globālās un nacionālās ekonomikas attīstības palēnināšanos. "Valdība arī turpmāk pieliks visas pūles, meklējot jaunas darba iespējas," paziņoja Īrijas premjerministrs Braiens Kovens.

Savukārt brokeru firmas "Bloxhams" ekonomists Alans Makeids uzsvēra: "Arvien sliktākā darba tirgus situācija rada nopietnus jautājumus par to stratēģiju, kas izmantota šā gada budžetā. Apmātība ar publisko finanšu stabilizēšanu, mūsuprāt, neatrisinās bezdarba problēmas."

Īrija šogad kļuva par pirmo eirozonas valsti, kuras ekonomikā sākās recesija, un tā joprojām smagi izjūt finanšu un nekustamā īpašuma tirgus krīzes sekas.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas