Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.47 (154) 2008. gada 19. novembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Latvijas un Ukrainas darba devējiem oficiāla sadarbība


Lai ilgtermiņā attīstītu ciešākas ekonomiskās attiecības starp Latviju un Ukrainu, veicinot ekonomisko attīstību un labklājību abās valstīs, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Ukrainas Darba devēju federācija (UDDF) 29.oktobrī parakstīja vienošanos par ekonomiskās sadarbības padomes izveidi.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: "Latvijas uzņēmējiem ir svarīgi meklēt jaunus tirgus, attīstīt biznesu, lai lejupslīdes laikā noturētu uzņēmumu aktivitāti. LDDK veido sadarbības padomes ar citu valstu sociālajiem partneriem, kas pārstāv darba devēju intereses un ir sarunu partneri ar savas valsts valdību. Ukrainas Darba devēju federācija ir šāds partneris ar interesi sadarboties, lai risinātu uzņēmējdarbības vides jautājumus un veicinātu ekonomisko sadarbību."

UDDF valdes priekšsēdētājs Jurijs Boiko tikšanās laikā ar LDDK pārstāvjiem uzsvēra, ka Ukrainas uzņēmēji pauduši viedokli par nepieciešamību attīstīt sadarbības veidus, lai pārņemtu atvērtās uzņēmējdarbības principus no ES, veidojot atbildīgu un rentablu biznesu. Ukrainas darba devēju organizācija vēlas parādīt uzņēmējiem, ka ar organizētās pilsoniskās sabiedrības, tostarp organizētā biznesa, starpniecību ir iespējams nodrošināt stabilitāti valstī. Ukrainas uzņēmējiem ir svarīgi veidot pragmatiskas attiecības ar kaimiņvalstīm, tai skaitā Krieviju un ES, risinot stratēģiski svarīgus jautājumus, piemēram, enerģētikas jomā.

Vienošanās paredz izveidot Latvijas un Ukrainas ekonomiskās sadarbības padomi, kurā darbosies Latvijas un Ukrainas darba devējus pārstāvošās organizācijas uz paritātes principiem.

UDDF pārstāv 4,8 miljonus nodarbināto, apvienojot 450 darba devēju organizācijas.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas