Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.49 (156) 2008. gada 3. decembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Gada sākumā internets – 53% mājsaimniecību


Centrālās statistikas pārvaldes veiktā apsekojuma par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju lietošanu mājsaimniecībās rezultāti liecina, ka 2008.gada pirmajā ceturksnī internets bija pieejams pusē Latvijas mājsaimniecību (53%). Savukārt vismaz reizi internetu ir lietojuši 66% no visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā 2007.gada pirmajos trijos mēnešos.

Statistiskajos reģionos interneta pieslēgums mājsaimniecībās visvairāk bija Rīgā (60%) un Pierīgā (58%), bet vismazāk - Vidzemē (44%) un Latgalē (40%).

Lai piekļūtu internetam, mājsaimniecībās visvairāk tika izmantots galda dators (42%). Ievērojami palielinājies mājsaimniecību skaits, kurās interneta piekļuvei izmantots portatīvais dators (16%). Mobilo tālruni interneta piekļuvei izmantoja 20% no visām mājsaimniecībām. Platjoslas pieslēgumu lietoja 75% no mājsaimniecībām ar interneta pieslēgumu. Šis rādītājs ir par 12 procentpunktiem augstāks nekā pērn pirmajos trīs mēnešos.

Apsekojuma rezultāti liecina, ka datora un interneta lietošanas biežums ir apgriezti proporcionāls personu vecumam. Vecuma grupā 16-24 gadi internetu bija lietojuši 94%, grupā 25-34 gadi - 80%, bet vecuma grupā 65-74 gadi - tikai 6% no iedzīvotājiem attiecīgajā grupā.

Puse (50%) no visiem iedzīvotājiem internetu lietoja mājās. Darbavietā internetu izmantoja 22% no visiem Latvijas iedzīvotājiem, 10% - izglītības iestādēs.

Šā gada janvārī-martā gandrīz visi interneta lietotāji (96%) to izmantoja informācijas meklēšanai un tiešsaistes pakalpojumiem, 88% - e-pasta sūtīšanai, sarunām u.tml. 64% kārtoja darījumus caur interneta banku, kas ir par 13 procentpunktiem vairāk nekā šajā laikā pērn. 44% mēģināja uzzināt informāciju par izglītības un mācību iespējām. 22% no visiem iedzīvotājiem jeb katrs trešais (33%) interneta lietotājs vismaz reizi internetā bija iepircies un pasūtījis preces vai pakalpojumus savām vajadzībām.

 

Internetā pirktās preces un pakalpojumi personīgiem mērķiem
(% no iedzīvotājiem, kas pirka preces vai pakalpojumus internetā)

 

2007

2008

Apģērbi, sporta preces

20

33

Pasākumu biļetes

30

30

Mājsaimniecības preces

19

30

Datoriekārtas

14

19

Ceļojumi un brīvdienu naktsmītnes

14

17

Grāmatas, žurnāli, laikraksti, e-mācību materiāli

9

9

Filmas, mūzika

12

8

Datoru programmatūras

8

8

 

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas