Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.49 (156) 2008. gada 3. decembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Latvijā mājokļu cenu kritums – lielākais pasaulē


Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar otro ceturksni mājokļu cenas kritušās par 6,2%, kas bija lielākais kritums pasaulē - ziņo "BNS". Par to liecina starptautiskās nekustamā īpašuma kompānijas "Knight Frank" jaunākā izpēte par mājokļu cenu tendencēm 44 valstīs.

Otrais un trešais lielākais mitekļu vērtības samazinājums trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar otro ceturksni bijis Lietuvā (-5,7%) un Kanādā (-4,9%). Būtiski kritusies arī mājokļu vērtība Lielbritānijā (-4,6%), Igaunijā (-3,5%) un ASV (-2,8%).

Visā pasaulē mājokļu cenas trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējiem trim mēnešiem sarukušas par 0,3% - izpētes vēsturē šī ir pirmā reize, kad reģistrēts cenu samazinājums.

Pētnieki norāda, ka izņēmums uz vispārējā negatīvā fona bijis ar naftu bagātās Dubaijas mājokļu tirgus, kur cenas trešajā ceturksnī cēlušās par 15,7%, taču arī šajā valstī pieprasījums samazinās, jo vēl otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar trim pirmajiem gada mēnešiem mitekļi sadārdzinājās krietni vairāk jeb par 42,4%.

"Tagad ir skaidrs, ka nevienai pasaules daļai kredītu krīze nepaies secen, jo nekustamo īpašumu cenas krītas arvien vairākos pasaules reģionos. Mēs sagaidām, ka šāda tendence turpināsies un vairākumā valstu mājokļu tirgos šogad būs nulles vai negatīvs pieaugums," paziņojumā norāda "Knight Frank" starptautisko pētījumu nodaļas vadītājs Nikolass Bērnss.

Ceturkšņa laikā mājokļu vērtība samazinājās vairāk nekā pusē no pētījumā iekļautajām valstīm, bet gada laikā - trešdaļā no apskatītajām valstīm.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas