Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.50 (157) 2008. gada 10. decembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Rūpniecības apjomi samazinās


Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, no 2008.gada janvāra līdz oktobrim, ieskaitot, rūpniecības produkcijas izlaide (faktiskajās cenās) bija 4027 milj. latu, tai skaitā oktobrī - 416,7 milj. latu.

2008.gada oktobrī salīdzinājumā ar septembri (salīdzināmās cenās) rūpniecības produkcijas apjoms, izņemot tvaika un ūdens apgādi, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem (tiek ņemta vērā sezonas un darba dienu ietekme), samazinājās par 3,7%. Tostarp apstrādes rūpniecībā - par 3,2%, elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 5,2%. Savukārt pieaugums par 1,9% bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē.

Lielākie ražošanas apjoma samazinājumi bija automobiļu detaļu, piekabju un puspiekabju ražošanā - par 44,6%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu būve un remonts, sliežu transportlīdzekļu ražošana un atjaunošana) - par 28,9%, pārtikas produktu un dzērienu ražošanā - par 17,0%.

2008.gada oktobrī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada oktobri rūpniecības produkcijas izlaide, izņemot tvaika un ūdens apgādi, pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem samazinājās par 9%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 11,1%, elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 4,8%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 16,9%. Lielākie rūpniecības produkcijas izlaides samazinājumi bija automobiļu detaļu, piekabju un puspiekabju ražošanā - par 47,4%, mēbeļu ražošanā - par 29,6%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu būve un remonts, sliežu transportlīdzekļu ražošana un atjaunošana) - par 29,1%.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas