Nr.7 (114) 2008. gada 13. februāris
  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Ekonomiskā pārstāvniecība arī Polijā


Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālās vizītes Polijā ietvaros 5.februārī tika atklāta Latvijas ārējā ekonomiskā pārstāvniecība šajā valstī, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Pārstāvniecība sniegs tiešu atbalstu Latvijas uzņēmējiem, apgūstot tirgu ar vairāk nekā 38 miljoniem iedzīvotāju.

Pārstāvniecības ir nozīmīgs instruments eksporta veicināšanā un ārvalstu investīciju piesaistē. Latvijas ekonomisko pārstāvniecību uzdevums ir palīdzēt uzņēmumiem ieiet jaunos un nostiprināties esošajos tirgos, paaugstinot komersantu konkurētspēju.

Latvijas uzņēmējiem Polijas tirgus paver plašas eksporta iespējas. Šī valsts pārsvarā importē mašīnas un iekārtas, transporta līdzekļus, metālus un to izstrādājumus, kā arī minerālos produktus, plastmasas un to izstrādājumus, ķīmiskās rūpniecības produkciju, pārtikas preces, tekstilmateriālus un tekstilizstrādājumus, ko var piedāvāt arī Latvijas uzņēmēji.

Pārstāvniecības uzdevums ir meklēt Latvijas uzņēmumiem iespējamos sadarbības partnerus Polijā, veicot mārketinga aktivitātes un rīkojot vizītes, kā arī informēt Latvijas uzņēmums par Polijas uzņēmumu biznesa piedāvājumiem, palīdzot organizēt biznesa tikšanās gan Polijā, gan Latvijā. Līdztekus eksporta veicināšanai pārstāvniecības uzdevums ir arī atrast potenciālos investorus un, nodrošinot nepieciešamo informāciju projektu īstenošanai, veicināt to interesi par ieguldījumiem Latvijā, kā arī konsultēt Polijas kompānijas par sadarbības iespējām ar Latvijas uzņēmumiem.

Pārstāvniecības vadītājs Polijā ir Rolands Lielbriedis. Viņš 1999.gadā ieguvis bakalaura grādu mārketinga un menedžmenta zinībās. Kopš tā laika strādājis vairākos uzņēmumos gan Polijā, gan Latvijā. Pirms kļūšanas par pārstāvniecības Polijā vadītāju R.Lielbriedis strādāja par komercdirektoru SIA "Tenax".© VSIA "Latvijas Vēstnesis"