Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.2 (8) 2006. gada 11. janvāris
            

Atzinīgi vērtē ieceri pazemināt ienākuma nodokļa likmi visiem uzņēmumiem

Uzņēmēju pārstāvētās organizācijas pozitīvi vērtē ieceri piemērot vienotu ienākuma nodokļa likmi un uzskata, ka tādējādi tiks veicināta uzņēmējdarbības attīstība, liecina aģentūras LETA aptauja.

Valdības komiteja 2.janvārī konceptuāli atbalstīja priekšlikumu visiem uzņēmumiem, arī individuālā darba veicējiem, piemērot 15% uzņēmumu ienākuma nodokļa likmi, ziņo LETA.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras ģenerāldirektors Jānis Leja norādīja, ka tas ir vēl viens solis, lai vienādotu spēles noteikumus uzņēmējiem. Pēc viņa domām, šāda likumdošana daudz aktīvāk veicinās individuālo komersantu skaita palielināšanos valstī.

Ieviešot arī individuālajiem uzņēmējiem 15% nodokļa likmi, cilvēki tiks motivēti uzsākt komercdarbību. Turklāt zemāka likme veicinās to darīt legāli, kas ir ļoti būtiski. Arvien mazāk būs tādu komersantu, kuri nemaksā nodokļus un slēpj savus ienākumus, uzskata J.Leja.

Latvijas Darba devēju konfederācijas tautsaimniecības un finanšu eksperts Mārcis Dzelme arī uzsvēra, ka šāda nodokļu politika veicinās mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, kā arī nodarbināto personu skaita pieaugumu valstī. Valsts būs tikai ieguvēja, ja piemēros vienotu ienākuma nodokļa likmi uzņēmējiem.

Vienoto likmi varētu ieviest no 2007.gada. Patlaban uzņēmumiem ienākuma nodokļa likme ir 15%, bet individuālā darba veicējiem - 25%.

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas