Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.2 (8) 2006. gada 11. janvāris
            

Naudas sods par nelūgtu komerciālu paziņojumu

Par nelūgta komerciāla paziņojuma sūtīšanas pārkāpumu pa elektronisko pastu tiks piemērota administratīvā atbildība un naudas sodi, paredz 2.janvārī Ministru kabineta Komitejā akceptētie grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ziņo LETA.

Grozījumiem stājoties spēkā, par komerciāla paziņojuma sūtīšanas aizlieguma pārkāpumu varēs izteikt brīdinājumu vai arī uzlikt naudas sodu fiziskām personām no 100 līdz 350 latiem, bet juridiskām personām - no 500 līdz 5000 latu.

Kā skaidro Ekonomikas ministrija, Informācijas sabiedrības pakalpojumu likums nosaka kārtību, kādā notiek informācijas sabiedrības pakalpojumu sniegšana. Tas nosaka informācijas sabiedrības pakalpojumu sniegšanas brīvību, norādāmo informāciju, sniedzot informācijas sabiedrības pakalpojumus, kā arī uzraudzības iestādes. Likums arī paredz aizliegt nelūgtu komerciālu paziņojumu un citu ziņojumu sūtīšanu pa e-pastu, tādējādi aizsargājot interneta lietotājus pret dažādiem nesankcionētiem sūtījumiem.

Lai īstenotu likumā noteikto normu uzraudzību un veicinātu to ievērošanu praksē, bija nepieciešams Administratīvo pārkāpumu kodeksā iestrādāt attiecīgu regulējumu, kurā būtu noteikts soda apjoms administratīva pārkāpuma gadījumā attiecībā uz nelūgta komerciāla paziņojuma sūtīšanu.

Likuma normu īstenošanu kontrolēs Datu valsts inspekcija.

Grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā vēl jāakceptē valdībai un jāpieņem Saeimai.

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas