Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.41 (47) 2006. gada 18. oktobris
            

Nekaitēt cilvēkam un videi

Baiba Rubesa, SIA "Latvija Statoil" izpilddirektore

07.JPG (10371 bytes)


Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

Enerģijas uzņēmumi visā pasaulē, arī "Latvija Statoil" un "Statoil ASA", kam pieder Eiropā lielākais gāzes ieguves lauks, ar mērķi nodrošināties pret iespējamiem nelaimes gadījumiem izmanto visas apdrošināšanas sniegtās iespējas neatkarīgi no tā, vai tā ir obligāta vai brīvprātīga.

Taču, kas attiecas uz ES vides atbildības direktīvu, tā ir pavisam jauna lappuse apdrošināšanas nozarē. Un šobrīd vēl ir jāveic apjomīgs darbs, lai noteiktu, kādi riski šajā kontekstā vispār ir apdrošināmi - nelaimes gadījums, kad notiek, piemēram, amonjaka noplūde, pret kuru visbiežāk apdrošināšana jau ir veikta, vai uzņēmuma darbības rezultātā gaisā nonākušais CO² daudzums, vai celulozes uzņēmums, kas atrodas Daugavas krastā. Patlaban tas nekur nav definēts.

Līdz ar to patlaban gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs informācija, kas nepieciešama lēmumu pieņemšanai, ir nepietiekama, tāpēc vienota viedokļa par ES vides atbildības direktīvas ieviešanas veidu un ietekmi nav. Arī Norvēģijā vides risku apdrošināšana nav obligāta prasība.

Ja definīcija tiks izstrādāta precīzi un tikpat precīzi interpretēta arī gatavojot likumu, šī iniciatīva noteikti ir atbalstāma.

Bet, ja turpinām par to, kā strādā "Statoil" patlaban, tad papildus visplašākajam risku apdrošināšanas klāstam, "Statoil" savu darbību organizē saskaņā ar īpaši izstrādātu programmu Vide, veselība un drošība (VVD). Programmas uzdevums ir nodrošināt "Statoil" darbību ar NULLES KAITĒJUMU CILVĒKAM UN APKĀRTĒJAI VIDEI. Un tas neietekmē "Latvija Statoil" sniegto pakalpojumu un pārdoto preču cenu.

Ja neskaita dabas stihijas, negadījumus visbiežāk izraisa cilvēki, iekārtas vai to mijiedarbība. To zinot, mēs esam pārliecināti, ka jebkuru negadījumu ir iespējams novērst.

VVD programma aptver gan "Statoil" personālu, gan sabiedrību, gan iekārtas un tehnoloģiskos risinājumus.

Lai "Statoil" strādājošo cilvēku darbs būtu nevainojams un pilnībā atbilstu nulles kaitējuma politikai, visi procesi, norises un darbu gaita tiek stingri pakļauti noteiktām procedūrām, darbinieki tiek īpaši apmācīti un darbinieku kvalifikācija tiek regulāri pārbaudīta un pilnveidota.

Tāpat nulles kaitējums videi nozīmē saglabāt dabisko vidi un tās bioloģisko daudzveidību. Lai garantētu šādu drošību, saskaņā ar VVD ne tikai tiek ieviestas vismodernākās un drošākās tehnoloģijas, bet arī to projektēšana tiek veikta tā, lai pilnībā izslēgtu iespējamus negadījumus un riska faktorus.

 

  
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas