Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.15 (122) 2008. gada 9. aprīlis
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Lobismam jānovērš tirgošanos ar ietekmi


Saeimas Juridiskā komisija 1.aprīlī iepazinās ar koncepcijas projektu "Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā", ko izstrādājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.
Projekta autori piedāvā izstrādāt speciālu likumu, kas noteiktu lobēšanas tiesisko regulējumu, vai arī papildināt Iesniegumu likumu ar jaunu sadaļu par lobēšanas procesu.
Kā alternatīvu risinājumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piedāvā lobēšanas atklātības, vienlīdzības un godprātības pamatprincipus noteikt valsts un pašvaldību institūciju ētikas kodeksos, - informē Saeimas preses dienests.
Komisija, izvērtējot piedāvātos variantus, lai palielinātu lobēšanas atklātību, par efektīvāko atzina atsevišķa likuma pieņemšanu. "Ir efektīvāk jāreglamentē, kā skaidri nodalīt, kas ir lobisms un kas ir tirgošanās ar ietekmi," uzsvēra Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece. Šajā jautājumā paredz plašas debates.
Koncepcijas mērķis ir nodrošināt atklātību par tiem valstiskiem lēmumiem, kas pieņemti atsevišķu personu vai grupu interesēs.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas