Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.17 (124) 2008. gada 23. aprīlis
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Atklāj arvien vairāk ēnstrādnieku


16.aprīlī notika kopīga Darba lietu trīspusējās sadarbības apakšpadomes (DLTSA) un Sociālās drošības apakšpadomes sēde, kurā speciālisti ar sociālajiem partneriem sprieda par pērn paveikto nereģistrētās nodarbinātības izskaušanā, - informē Labklājības ministrija.

Tikšanās laikā Valsts darba inspekcijas (VDI) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji iepazīstināja ar 2007.gadā veiktajām aktivitātēm nereģistrētās nodarbinātības un aplokšņu algu samazināšanā.

Pērn VDI kopīgi ar VID veikušas 629 tematiskās pārbaudes, kurās 306 gadījumos konstatēti pārkāpumi. Pagājušajā gadā VDI organizējusi deviņas informēšanas un inspicēšanas kampaņas par darba apstākļiem, kā arī 587 konsultatīvos pasākumus darba devējiem un darbiniekiem.

Kā liecina statistikas dati, VDI pērn kopumā veikusi 13,5 tūkst. uzņēmumu apsekojumu, no tiem 3987 apsekojumus saistībā ar nereģistrētās nodarbinātības samazināšanu. To laikā inspekcija atklājusi 2846 nelegāli nodarbinātus cilvēkus. Tas ir par 61,7% vairāk, nekā bija plānots 2007.gadā. Visvairāk nelegāli nodarbinātie cilvēki strādājuši būvniecības nozarē - 1453 ēnstrādnieki (51%), koksnes, korķa un korķa izstrādājumu ražošanā - 241 (8,5%), vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā - 211 (7,4%), kā arī sabiedrisko, sociālo un individuālo pakalpojumu jomā - 171 (6%) cilvēks.

Ar 1018 atklātajiem ēnstrādniekiem darba devēji noslēguši darba līgumus, kas palielinājis valsts budžeta ieņēmumus par 588,8 tūkst. latu. Ar 1828 nelegāli nodarbinātajiem darba attiecības netika turpinātas.

Darba lietu trīspusējās sadarbības apakš­padomi uz paritātes pamatiem veido valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji. DLTSA nodrošina un veicina valsts, darba devēju organizāciju un darbinieku arodbiedrību sadarbību un līdzdalību darba aizsardzības un darba tiesisko attiecību regulēšanā.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas