Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.17 (124) 2008. gada 23. aprīlis
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Arodskolu beidzējiem trūkst nepieciešamo prasmju būvniecībā


Šobrīd Latvijā būvniecības nozares speciālistus sagatavo 29 profesionālās izglītības iestādes. Taču Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš pēc tikšanās ar Latvijas Būvnieku asociācijas speciālistiem atzina: lai arodskolas sagatavotu darba tirgus prasībām atbilstošus būvniecības speciālistus, izglītības sistēmā nepieciešamas nopietnas reformas.

Pēc sarunas ar būvuzņēmēju pārstāvjiem izkristalizējušās vairākas būtiskas problēmas. Piemēram, trūkst vienotas un efektīvas kvalifikācijas sistēmas, kas ļautu darba devējam pārliecināties par mūrnieka vai namdara iemaņām un pieredzi. Nekas netraucē ratiņu stūmējam no lielveikala pieteikties darbā par flīzētāju un prasīt lielu algu, lai gan flīzēt šis cilvēks nekad nav mācījies. Šādā situācijā ir grūti sagaidīt augstu darba kvalitāti.

Būvnieku pārstāvji pauda, ka uzņēmēji sen zaudējuši ilūzijas par profesionālās izglītības kvalitāti, jo arodskolu beidzēji bieži neatbilst ne tikai darba tirgus prasībām, bet neprot arī to, kas ierakstīts viņu profesijas standartā. Turklāt gandrīz puse mācības nepabeidz un pēc prakses aiziet strādāt, lai gan uzņēmēji būtu ieinteresēti piesaistīt labi sagatavotus speciālistus ar dokumentu, kas apliecina viņa patiesās prasmes, - norādīja Būvnieku asociācijas prezidents Viktors Puriņš.

J.Strazdiņš uzskata, ka daudzas no minētajām problēmām būs jārisina jaunajā Profesionālās izglītības likumā, tālab aicina būvnieku pārstāvjus problēmas formulēt rakstiski, lai darba devēju ieteikumus varētu ņemt vērā Izglītības un zinātnes ministrija.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas