Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.22 (129) 2008. gada 28. maijs
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

VID pārbaude kopā ar Francijas nodokļu administrāciju


Kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) konkrēta Latvijas nodokļu maksātāja pārbaudē 20. un 21.maijā piedalījās arī Francijas nodokļu administrācijas (FNA) pārstāvji. Šādu praksi paredz ES normatīvie akti. FNA speciālisti vēlējās iegūt plašāku informāciju par kāda Latvijas nodokļu maksātāja darījumiem ar Francijas nodokļu maksātājiem.

Saskaņā ar FNA sniegto informāciju atsevišķi Latvijas nodokļu maksātāji ir iesaistīti pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpšanas darījumu shēmā. Pie šādiem secinājumiem FNA nonāca, veicot kontroles pasākumus nodokļu maksātājiem, kuri pieprasa PVN atmaksu no Francijas valsts budžeta. Starptautiskajā shēmā iesaistītie uzņēmumi pirka un pārdeva HIV testus un datortehnikas daļas. Preces tika pirktas no Francijas uzņēmumiem, lai tālāk tās pārdotu citu ES valstu nodokļu maksātājiem.

Pārbaudes rezultātā iegūti netieši papildu pierādījumi par dokumentos uzrādītās preces faktisku neesamību.

Šādas sadarbības rezultātā notiek ne tikai informācijas apmaiņa, bet arī tiek veicināta starptautiskā pieredzes apmaiņa nodokļu krāpšanas atklāšanā un novēršanā. Ārvalstu nodokļu administrācijas pārstāvju klātbūtne šādu nodokļu maksātāju pārbaudēs ir uzskatāma arī par ietekmīgu preventīvu pasākumu, jo, reģistrējot savu darbību citā valstī, nodokļu maksātājiem ir maldīgs priekšstats par to, ka viņu iesaistīšanās PVN krāpšanas shēmā netiks atklāta.

Šāda sadarbības forma kļūst aizvien aktīvāka. Piemēram, pērn bija tikai viens gadījums, kad uz šādu pārbaudi ieradās Zviedrijas nodokļu administrācijas pārstāvji, bet šogad šāda sadarbība bija divas reizes: aprīlī, ierodoties Zviedrijas nodokļu administrācijas pārstāvjiem, un maijā, piedaloties pārbaudē FNA pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka VID Finanšu policijas pārvalde šā gada 11. un 12.aprīlī īstenoja sarežģītu operāciju, kuras rezultātā tika atklāta un apturēta labi organizēta noziedzīga grupējuma darbība, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju sevišķi lielos apmēros. Saskaņā ar sākotnējām aplēsēm tikai 2007.gada pēdējo četru mēnešu laikā ir legalizēti vairāk nekā 13,6 miljoni latu.

VID informācija

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas