Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.30 (137) 2008. gada 23. jūlijs
            

  Biznesa vide | Par konkurētspējas attīstību domājot

Kam vajadzētu būt Latvijas tautsaimniecības prioritātei?

Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs (vidū) diskusijas laikā atzina, ka SAK pētījuma nosaukums ir bijis maldinošs. Tomēr diskutantiem, tostarp Banku augstskolas rektorei un Biznesa un finanšu pētniecības centra vadītājam Andrim Nātriņam, izdevās vienoties, ka pētījumi un prioritāšu noteikšana ir nepieciešama un turpināma


Jūlija sākumā notika Banku augstskolas Biznesa un finanšu pētniecības centra un Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera organizētā diskusija "Prioritātes Latvijas tautsaimniecībā un pakalpojumu sektoru attīstības perspektīvas".Diskusijas galvenais mērķis bija paplašināt dialogu par Latvijas tautsaimniecības prioritāro nozaru, sektoru vai industriju izvēli un pakalpojumu sektora lomu Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Diskusijas iemesls - jūnija vidū prezentētais Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas (SAK) pētījuma "Par prioritāro nozaru noteikšanu" galaziņojums. Ziņojumu sagatavojuši Latvijas Bankas pētnieki. Pētījumā par nozarēm, kuru iekļaušana Latvijas prioritāro nozaru skaitā būtu nopietni apsverama, atzīta farmaceitisko preparātu, organiskās ķīmijas pamatvielu, medicīnisko un precīzijas instrumentu, kā arī mašīnu un iekārtu ražošana.

Diskusijas rosinātāji norāda, ka šis pētījums ir radījis vairākus jautājumus par tajā aptverto nozaru loku, to skaitā par pakalpojumu lomu tautsaimniecības augsmes kontekstā.

Sarunā piedalījās arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, uzsverot, ka pētījums apzināti nav aptvēris pakalpojumu nozares, jo tā uzdevums ir bijis izpētīt tieši ražošanu. Ievērojot, ka pēdējos 17 gados Latvijā izstrādāts vairāk nekā 100 dokumentu, kuros tiek runāts par prioritārajām nozarēm Latvijas tautsaimniecībā, Latvijas Bankas prezidents aicināja uzņēmējus un zinātniekus, iespējams, vienoties par pieciem līdz astoņiem punktiem jeb prasībām valsts atbalsta politikai, kas varētu būt sākums vienotai stratēģijai par Latvijas tautsaimniecības prioritātēm.

Jaunu, netradicionālu pieeju skatījumam uz Latvijas tautsaimniecības attīstības iespējām diskusijas laikā piedāvāja Banku augstskolas rektore Tatjana Volkova. Piedāvājam iepazīties ar to plašāk. Lasiet - "Klasteru attīstības potenciāls Latvijā"

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas