Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.30 (137) 2008. gada 23. jūlijs
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Inovatīvo biznesa ideju autoriem – 5000 latu


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izstrādājusi atbalsta instrumentu tiem inovatīvo ideju autoriem, kuriem trūkst pieredzes esošo finanšu un atbalsta instrumentu izmantošanā un kuru projekti atrodas t.s. pirmssēklas stadijā, ziņo LIAA.

LIAA izstrādātais atbalsta instruments ļaus inovatīvo biznesa ideju autoriem pārvarēt sākuma barjeru un piesaistīt nepieciešamo finansējumu, sagatavojot kvalitatīvu biznesa plānu vai komercializācijas piedāvājumu. Šī atbalsta instrumenta pamatā ir gudrā finansējuma sniegšana idejas autoram - idejas autoram pirms finansējuma saņemšanas tiek dota iespēja strādāt ar jau pieredzējušiem uzņēmējiem, kā arī piedalīties apmācību semināros.

Lai nodrošinātu veiksmīgu atbalsta instrumenta darbību, jāizveido speciālistu loks, kuri būtu gatavi sadarboties un sniegt padomus inovatīvo ideju autoriem. Tāpēc LIAA aicina pieredzējušus un zinošus uzņēmējus (mentorus, biznesa eņģeļus, sweat equity investorus utt.) atbalstīt šo ieceri. Strādāt ar inovatīvo biznesa ideju projektiem LIAA izstrādātā atbalsta instrumenta ietvaros tiek aicināti arī uzņēmēji, pēdējo kursu uzņēmējdarbības studenti un citi uzņēmīgi cilvēki, kuri ir ieinteresēti jaunu uzņēmējdarbības projektu attīstībā. LIAA ir pieņemamas dažādas sadarbības formas. Atbalstītājus, kuri gatavi sadarboties un dalīties savā pieredzē un kompetencē, LIAA aicina aizpildīt pieteikuma anketu www.liaa.gov.lv/zinis.

Pirmssēklas atbalsta instruments paredz gan finansējumu inovatīvo projektu īstenošanai, gan atbalsta mehānismu, kas nodrošinātu kvalitatīvāku projektu izstrādi. Instrumenta mērķis ir attīstīt inovatīvo uzņēmējdarbību Latvijā un radīt pietiekamu darījumu plūsmu esošajiem riska kapitāla fondiem. Maksimālais finansējuma apjoms vienam projektam pirmssēklas instrumenta ietvaros ir 5000 latu.

Atbalstu varēs saņemt inovatīvo ideju autori, kas ir radījuši jaunu, uz zināšanām balstītu biznesa ideju, kurai ir liels izaugsmes potenciāls. Idejas autors var būt fiziska persona, fizisku personu grupa vai Komercreģistrā reģistrēta juridiska persona, kuras gada vidējais apgrozījums pēdējo trīs gadu laikā nepārsniedz 5000 latu.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas