Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.30 (137) 2008. gada 23. jūlijs
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

10 miljoni eiro MVU kredītiem
Lidija Dārziņa, "KV"


Foto: no Hipotēku bankas arhīva

Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis (no labās) un Aizkraukles bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Fiļs 15.jūlijā parakstīja vienošanos par mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas programmas realizēšanuAizkraukles banka īstenos mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas programmu, kurai 10 miljonus eiro ir piešķīrusi valstij piederošā Hipotēku banka.

Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis uzsver: "Tas ir atbalsts Latvijas tautsaimniecības attīstībai, jo pašreiz ir nepieciešami papildu resursi, lai stimulētu ekonomiku, nevis bremzētu."

Aizkraukles banka (AB) aizdevumus izsniegs Latvijā reģistrētiem un jaundibināmiem uzņēmumiem investīciju un apgrozāmo līdzekļu finansēšanai. Apgrozāmie līdzekļi var tikt finansēti, nepārsniedzot 40% no visu investīciju izmaksām. Līgums paredz, ka aizdevums vienam aizņēmējam nevar pārsniegt vienu miljonu eiro. Kredītus nepiešķirs operācijām ar nekustamajiem īpašumiem - to iegādei vai celtniecībai ar mērķi pārdot.

Mazo un vidējo uzņēmumu iedalījums atbilstoši Eiropas Savienības standartiem ir plašs - aptver uzņēmumus līdz 250 strādājošajiem un līdz 50 miljonu eiro apgrozījumu. Latvijā šajā kategorijā ietilpst 90% no visiem uzņēmumiem, runājot par iespējamajiem kredīta saņēmējiem, skaidro Aizkraukles bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Fiļs. AB kredītportfelis uz šā gada 30.jūniju bija vairāk nekā 160 miljonu latu. Banka plāno šo aizdevumu - 10 miljonus eiro - izmantot klientu kreditēšanai galvenokārt rūpniecībā, ražošanā, tirdzniecībā, viesnīcu pakalpojumos.

Notikumam fonā saskatāms ekonomiskās situācijas spiediens uz uzņēmējdarbību un atbalsts tiek uztverts arī kā signāls uzņērmējiem - noturēties līdz šim veiksmīgi sāktajā biznesā.

"Nelabvēlīgos apstākļos MVU saņemt kredītu ir grūtāk, nemaz nerunājot par kredīta nodrošinājumu. Tāpēc investīcijas atbalsts ir ļoti būtisks," atzīst O.Fiļs. "Nauda ir pieejama MVU attīstībai, tie var būt gan pavisam jauni projekti, ko uzņēmēji īstenos nākotnē, un, kā paredz vienošanās nosacījumi, kreditēt varam arī pēdējā gadā jau iesāktus projektus." Baņķieris vērtē, ka summa, ko var saņemt viens uzņēmums, nav liela - maksimāli līdz vienam miljonam eiro: "Tas vairāk ir psiholoģiskais atbalsts."

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas