Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.30 (137) 2008. gada 23. jūlijs
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Vērtēs neapliekamā minimuma palielināšanu līdz 90 latiem


Strādājot pie 2009.gada valsts budžeta, tiks vērtēta iespēja ar nodokļiem neapliekamo minimumu palielināt līdz 90 latiem, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē 16.jūlijā sacīja finanšu ministrs Atis Slakteris, ziņo LETA.

Patlaban neapliekamais minimums ir 80 latu, un, kā norādīja A.Slakteris, to palielinot par desmit latiem, budžetā būtu nepieciešami papildu 36 miljoni latu. Pagaidām izvairīgi tiek vērtēta arī minimālās algas paaugstināšana.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns gan uzsvēra, ka neapliekamā minimuma paaugstināšana ir jāveic vienlaikus ar minimālās algas palielināšanu.

Finanšu ministrs arī norādīja, ka darbs pie nākamā gada budžeta tikai sākas, bet jau tagad var prognozēt, ka ekonomiskās situācijas dēļ tas būs vēl "skarbāks" nekā darbs pie šā gada budžeta grozījumiem.

"KV" jau rakstīja (Nr.23 (130) 04.06.2008.), ka, neskatoties uz Labklājības ministrijas (LM) ierosinājumu 2009.gadā palielināt minimālo algu no 160 līdz 220 latiem, 27.maijā valdība pieņēma lēmumu nākamajā gadā paaugstināt minimālo algu līdz 180 latiem.

Minimālajai mēneša darba algai 2009.gadā būtu jābūt 49% apmērā no strādājošo vidējās bruto darba algas par iepriekšējo gadu. To nosaka noteikumi par minimālās algas pārskatīšanas kārtību.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas