Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.36 (143) 2008. gada 3. septembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Būvuzņēmums "LEC" atgādina par kritisko situāciju sakaru būvju nozarē


Būvuzņēmums "LEC" ("Latvijas Energoceltnieks") ir iesniedzis pretenzijas vēstuli Valsts būvinspekcijā par grozījumiem Elektronisko sakaru likumā, kas apgrūtina sakaru būvju nodošanu ekspluatācijā - uzņēmums pagājušajā nedēļā informēja medijus.

"Protams, vēršanās Valsts būvinspekcijā ir īstermiņa risinājums. Ilgtermiņā ir nepieciešamas izmaiņas šā gada sākumā pieņemtajos, bet diemžēl neprecīzajos grozījumos Elektronisko sakaru likumā. (..) Ar vēršanos Valsts būvinspekcijā vēlamies atkārtoti informēt par apgrūtinājumu un aicināt atbildīgās institūcijas visbeidzot rast kopsaucēju!" - tā "LEC" nostāju pamato valdes loceklis Andris Asars-Asarovskis.

Viena no problemātiskākajām situācijām šobrīd esot Jēkabpils un Daugavpils rajonā, kur pašvaldības būvvaldes atsakoties pieņemt ekspluatācijā piecus "LEC" realizētos sakaru būvju objektus. "Jēkabpils un Daugavpils pašvaldības uzskata, ka objekts ekspluatācijā ir jāpieņem Elektronisko sakaru direkcijai (ESD), kas savukārt norāda, ka tā nav viņu kompetence. Protams, ka neviens uzņēmējs nevar atļauties ilgstošu neskaidrību, kā rezultātā jācieš zaudējumi!

Valsts būvinspekcijas birojā Rīgā iesniegtajā pretenzijā lūdzam izvērtēt, vai Jēkabpils pašvaldības būvvalde kā viņu pakļautībā esošā iestāde pilda spēkā esošā likuma paredzēto kārtību. Tai pašā laikā vēlos uzsvērt, ka esošā situācija ir kritiska un Elektronisko sakaru likumā pastāvošās nepilnības nepieciešams novērst, jo pretenziju rakstīšana par katru objektu ir nelietderīga un laikietilpīga."

Uzņēmums atgādina: ir pagājuši vairāk nekā septiņi mēneši, kopš spēkā stājušies neprecīzie grozījumi Elektronisko sakaru likumā, un mēnesis, kopš Ekonomikas ministrijas paziņojuma rīkot sarunas, lai viestu skaidrību par elektronisko sakaru būvju pieņemšanu ekspluatācijā, bet ne vienā, ne otrā gadījumā reāla situācijas risinājuma tā arī nav.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas