Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.45 (152) 2008. gada 5. novembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Jelgavā atklāts biznesa inkubators


Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) svinīgi atklāts biznesa un tehnoloģiju inkubators "Valdekas BITIS". Pēc pārbūves Studentu teātra bijušajā divstāvu ēkā iznomātajās telpās tagad iekārtojušās desmit jaunas komercfirmas, kuru īpašnieki ir gan universitātes pašreizējie studenti un agrāko gadu absolventi, gan citi uzņēmīgi ļaudis no Jelgavas un tās apkaimes.

Kopš maija, kad, ieviešot Ekonomikas ministrijas atbalstītu projektu, jaunizveidotajā biznesa inkubatorā sāka uzņemt pirmos klientus, pavisam saņemts aptuveni 20 iesniegumu, bet konkursa ceļā izraudzīti 12 perspektīvākie komercuzņēmumi, kas darbojas informācijas tehnoloģiju, loģistikas, alternatīvās enerģijas un dizaina attīstības laukā.

Uzņēmēji inkubatorā var saņemt atbalstu: nepieciešamās konsultācijas un daudzveidīgu informāciju biznesa attīstības jautājumos, kvalitatīvus grāmatvedības un juridiskos pakalpojumus, kā arī veidot lietišķu sadarbību ar universitātes fakultātēm, institūtiem un atsevišķiem pētniekiem. Tādējādi notiek integrēšanās vienotā sadarbības ķēdē: zinātne - tehnoloģiju pārnese - ražošana - produkts - patērētājs.

Jelgavas pilsētas Inovāciju centrā jau darbojas viens biznesa inkubators, kurā reģistrēti 26 jauni komercuzņēmumi, taču LLU inkubatora darbība pārsvarā būs orientēta uz jaunu produktu izstrādāšanu un ieviešanu ražošanā saistībā ar biotehnoloģiju, vides un lauksaimniecības zinātņu attīstītu. Perspektīvā jauno biznesa inkubatoru paredzēts paplašināt un iekļaut LLU Zinātnes un tehnoloģiju parka kompleksā, ko, izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu, iecerēts veidot Pārlielupē ar renovējamo kultūrvēstures objektu - Valdekas pili centrā.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas