Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.45 (152) 2008. gada 5. novembris
            

  Ziņas īsumā | Latvijā un pasaulē

Nosauc labākos ekonomikā, uzņēmējdarbībā, pārvaldībā


Spīdolas balva - Andrejam Žagaram

Spīdolas balvu ekonomikā šogad saņems Latvijas Nacionālās operas direktors un uzņēmējs Andrejs Žagars. Prestižo valsts mēroga apbalvojumu laureāts saņem par Latvijas kultūras spēka parādīšanu pasaulei un pasaules vērtību atklāšanu Latvijai, ieviešot inovatīvus risinājumus uzņēmējdarbībā un 12 gadus vadot un attīstot Latvijas Nacionālo operu par starptautiski konkurētspējīgu zīmolu.

Spīdolas balvas ekonomikā laureāts tika paziņots "Ekonomistu apvienības 2010" rīkotajā preses konferencē.

Spīdolas balvas svinīgā pasniegšanas ceremonija notiks 20.novembrī Latviešu biedrības namā. Jau tradicionālo gada lekciju ekonomikā lasīs Starptautiskā Valūtas fonda konsultants Jāni Platais - viens no labākajiem Latvijas ekonomistiem ar plašu starptautisko pieredzi.

Spīdolas balvai ekonomikā tika izvirzīti 40 kandidāti. Par trim visbiežāk izvirzītajiem kandidātiem šai valsts mēroga balvai ekonomikā kļuva a/s "Parex banka" prezidents Valērijs Kargins, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars un maizes ceptuves "Lāči" īpašnieks Normunds Skauģis.

 

Labākais darba devējs - a/s "AirBaltic Corporation"

Finanšu ministrijas rīkotā Finanšu foruma ietvaros Latvijas Darba devēju konfederācija 29.oktobrī pasniedza balvu Labākajam darba devējam Rīgas reģionā - a/s "AirBaltic Corporation". Uzņēmums atzinības rakstu saņēma par labas pārvaldības un sociālās atbildības principu iedzīvināšanu uzņēmējdarbībā un ieguldījumu Vidzemes reģiona attīstībā.

Būtiskākie žūrijas argumenti, izvirzot tieši šo uzņēmumu Labākā darba devēja balvai reģionā, bija tādi nozīmīgi kritēriji kā darba devēja rūpes par saviem darbiniekiem, atbildīga attieksme pret valsti, maksājot ne tikai nodokļus, bet īstenojot atbalstu dažādām izglītības un kultūras programmām. Uzņēmums arī apmāca savus darbiniekus un atbalsta darbinieku kvalifikācijas celšanu.

 

Saņem "Ģimenei draudzīga komersanta" statusu

Šogad Ģimenei draudzīga komersanta (ĢDK) apliecību bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks pasniedza "TNS Latvia" un "Swedbank" vadībām. Šis statuss, kas sniedz arī tiesības izmantot ĢDK logotipu, apliecina - uzņēmuma politika un pakalpojumi ir droši, pieejami un draudzīgi gan bērniem, gan ģimenēm.

ĢDK statusu piešķir īpaša komisija, kura izvērtē uzņēmuma telpu atbilstību bērnu drošības prasībām, pakalpojumu pieejamību personām ar īpašām vajadzībām, to, vai uzņēmuma politika atbalsta darba un ģimenes dzīves efektīvu apvienošanu, kā arī virkni citu kritēriju.

ĢDK statusu jau ir saņēmuši Latvijas Leļļu teātris, viesu nams "Straumēni", uzņēmuma "Latvijas Finieris" ražotne "Troja", uzņēmumi "Laima", "SEB Latvijas Unibanka", "Latvijas Valsts meži", kā arī Latvijas Televīzija.

Informācija pretendentiem pieejama Bērnu un ģimenes lietu ministrijas mājaslapā www.bm.gov.lv sadaļā "Ģimenei draudzīgs komersants".

 

Apbalvo pārvaldības un darba efektivitātes līderus

Efektīvas pārvaldības un partnerības foruma ietvaros tika pasniegta Efektīvas pārvaldības gada balva trīs nominācijās: valsts pārvaldes institūcija, pašvaldības institūcija un uzņēmums.

Balvu - bronzā lietu lauvas statuju - no trim pretendentiem (a/s "Severstaļlat", VAS "Latvijas dzelzceļš", SIA "Grifs AG") uzņēmumu kategorijā saņēma VAS "Latvijas dzelzceļš".

Valsts pārvaldes kategorijā tika sumināta Nodarbinātības valsts aģentūra, sociālās aprūpes centrs "Mēmele" un valsts pārvaldes iestāde "Vispārējās izglītības kvalitātes novērtēšanas valsts aģentūra (VIKNVA)", no kurām balvu ieguva Nodarbinātības valsts aģentūra.

Savukārt pašvaldības kategorijā, izvērtējot Valmieras un Jēkabpils domes, par labāko pārvaldības un darba efektivitātes līderi tika atzīta Valmieras dome.

Pērn Efektīvas pārvaldības gada balvas ieguva Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, Jēkabpils pilsētas dome un SIA "Latvijas Mobilais telefons".

Efektīvas pārvaldības gada balva veidota, lai publiskajā un privātajā sektorā notiktu informācijas apmaiņa par risinājumiem, kā ekonomiskās lejupslīdes laikā saglabāt uzņēmuma konkurētspēju un racionāli izmantot privātos, ES struktūrfondu, valsts un pašvaldību budžeta līdzekļus.

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas