Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
      Inovācijas lietas
    Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.18/19 (125/126) 2008. gada 30. aprīlis
            

  Inovācijas lietas | No modes vārda uz realitāti

No zinātnes līdz biznesam. No pirmskara gadiem līdz šodienai
Mudīte Luksa, "KV"


Foto: Boriss Koļesņikovs, "LV"

Inta Šmitiņa un Jānis Stabulnieks

      

Līdz 1.jūlijam Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas telpās Rīgā, Lielvārdes ielā, atvērta izstāde "No zinātnes līdz biznesam". Kā liecina nosaukums, plašajos stendos aplūkojamais plakātu, preses izdevumu publikāciju un grāmatu klāsts veltīts tieši inovācijas lietām. Vairāk nekā 500 eksponātu dažādās valodās stāsta par to, kas īstenībā ir inovācija, kā tā top, kā dažādās valstīs veido valsts politiku, lai sekmētu perspektīvu ideju komercializāciju – novadīšanu līdz tirgum, lai ar to pelnītu naudu.Izstādē redzam plakātu, kas savu košumu nav zaudējis kopš pagājušā gadsimta pirmās puses un slavina neburzīgu kaklasaiti. Te skatītājus atkal priecē Latvijas skolēnu zīmējumi un jaunatnes prātulas par inovācijas tēmu no pērnruden notikušās Inovācijas nedēļas. Rūpīgi iedziļinoties ekspozīcijā, var ieraudzīt arī mūsdienu izgudrotāju veiksmes stāstus biznesā.

Izstādes veidotāja, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas palīdze Inta Šmitiņa stāsta: "Kopā ar pāris palīgiem materiālus ekspozīcijai vācām aptuveni divus mēnešus. Grūtākais bija nevis materiālus atrast, bet no bagātīgā klāsta atlasīt interesantāko un skatītājiem derīgāko. Arī pašiem šis darbs bija ļoti interesants. Lielākais pārsteigums bija pirmskara plakāti. Tik košās krāsās, daudzveidīgi, asprātīgi, un arī reklāma jau tajā laikā ir bijusi augstā līmenī. Šie plakāti bija mūsu krājumos, un varētu pat teikt, ka tieši tie daļēji rosināja domu par šādu izstādi."

Bibliotēkas darbiniece informē, ka izstādes pirmā daļa vairāk veltīta zinātnei, izgudrojumiem, valsts politikai saistībā ar inovāciju, zinātni, otrā daļa vairāk attiecas uz biznesa lietām un inovatīviem ieguldījumiem atsevišķās zinātņu nozarēs. "Vēl ir preses materiāli, periodiskie izdevumi un zinātniskā literatūra, gan Latvijā, gan ārvalstīs izdota. Ir daudz rakstu, publicētu žurnālos "Kapitāls", "Direktors", "Komersanta Vēstnesis" - tos gribētu nosaukt par trim vaļiem, kas visvairāk pievērsušies inovācijas lietām."

Latvijas Tehnoloģiskā centra direktors inovācijas lietu autoritāte Jānis Stabulnieks uzsver: "Šī ir pirmā izstāde, kurā galvenajā vietā likta inovācija ar būtisko paskaidrojumu - līdz biznesam. Tas ir absolūti inovatīvs pasākums, un mani tas gandarī. Fantastiski, ka arī bibliotēkas speciālisti ir nonākušas līdz atziņai - inovācija ir interesanta, ir ko rādīt, un ir cilvēki, kurus tas interesē!"

Lielvārdes ielas ekspozīcija gaida ne tikai bibliotēkas apmeklētājus, bet arī skolu jaunatni, jo šeit ir daudz ko lasīt un pētīt.

"Piemēram, šī grāmata angļu valodā - Dānijas zinātnes tehnoloģiju inovācijas politika - to vajadzētu izlasīt visiem, sākot ar studentiem un beidzot ar Valsts prezidentu. Tas ir dokuments par Dānijas inovācijas politiku, un mēs no tā varētu ļoti daudz mācīties," uzsver J.Stabulnieks. "Tas varētu palīdzēt joprojām lielā mērā tikai modes vārdu "inovācija" pārvērst par realitāti."

 

 


 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas