Izvērstā meklēšana
LV.LV sākumlapa
     Par izdevēju Kontakti Grāmatas Arhīva sākumlapa
Iepriekšējais numurs
Visi raksti
    Aktuāli
    Biznesa kāpnes
    Likumu ABC
    Finanšu plūsma
    Inovācijas lietas
      Eiropas nauda
    Seko līdzi
    Jautājums. Atbilde
    Ziņas īsumā
    Biznesa vide
    Uzņēmuma vadība
    Praktiski padomi
    Nodokļi
    Reklāma
Ideju banka
Arhīvs
Žurnālā
Nr.21 (128) 2008. gada 21. maijs
            

  Eiropas nauda | Kā apgūstam atvēlēto

Ja uzņēmējs zina: darbinieks ir viņa lielākā vērtība

No šīs trešdienas uzņēmēji var iesniegt projektu pieteikumus valsts atbalsta programmā "Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts komersantu individuāli organizētām apmācībām".

Tā ir uzņēmēju nepacietīgi gaidīta programma jau kopš pērnā gada, un neapšaubāmi būs ieguvums tiem darba devējiem, kuri saprot, ka darbinieki – tā ir lielākā vērtība un no viņu kvalifikācijas un motivācijas ir atkarīga uzņēmuma nākotne.Ja projektam pieprasītais finansējuma apjoms ir liels - no 30 tūkst. līdz 150 tūkst. latu (maksimālais atbalsta apjoms), ir jāizpilda šādi nosacījumi:

• projekta iesniedzēja apgrozījums pārsniedz 2 milj. latu gadā vai projekta iesniedzēja ieguldījumi pēdējā noslēgtā finanšu gadā ir lielāki par 500 tūkst. latu;

• projekta ietvaros tiks apmācīti vismaz 25 darbinieki.

Vispārējām apmācībām atbalsta intensitāte no kopējām attiecināmajām izmaksām mazajiem un vidējiem komersantiem (MVK) ir 80%, lielajiem - 60 procentu.

Speciālajām apmācībām atbalsta intensitāte ir 45% MVK un 35% - lielajiem komersantiem.

Valodu apmācībām atbalsta intensitāte visiem komersantiem ir 50 procentu.

Intensitāte tiek palielināta par 10%, ja visi pieteiktie projekta apmācību dalībnieki projekta ietvaros ietilpst īpašajās atbalsta grupās atbilstoši "neizdevīgo darbinieku" definīcijai saskaņā ar Komisijas Regulu Nr.68/2001.

Kā informē programmas administrētāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), projektu iesniegumu konkursi šajā atbalsta programmā tiks izsludināti ne retāk kā reizi ceturksnī. Projektu iesniegumi tiks vērtēti atklātā projektu iesniegumu konkursā pēc noteiktiem kritērijiem, par kuriem sīkāk var uzzināt LIAA mājaslapā sadaļā ES struktūrfondi.

Projekta iesniedzējs vienas projektu iesniegumu atlases ietvaros var iesniegt vairākus projektu iesniegumus. Viņš drīkst iesniegt projektu katrā nākamajā kārtā arī tad, ja projekti, kas apstiprināti iepriekšējās atlases kārtās, vēl nav pabeigti.

Šajā kārtā projektu iesniegumus pieņems līdz 2.jūlijam, un tās finansējums ir 19,3 milj. latu.

 

 SIA "PATA AB" mārketinga un attīstības direktors ARTŪRS MEŽALS:

"Mūsu uzņēmums ir viens no lielākajiem pakalpojumu sniedzējiem privāto un valsts mežu apsaimniekotājiem, esam uzņēmums ar nacionālo kapitālu. Darbojamies Latvijā, pārējās Baltijas valstīs, Zviedrijā un Krievijā. Esam augošs Latvijas uzņēmums – katru gadu palielinām kokmateriālu piedāvājumu, paplašinām darbības reģionu, strādājam ar modernāko tehniku gan meža apsaimniekošanā, gan loģistikā.
>>>

 
Par izdevēju / Kontakti / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / info@lv.lv
žogspiepūšamās atrakcijas